Dobrý den, dnes je 22.07.2024 - 03:26
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Červenec

DO PRDELE SE ŠKOLOU!

Tak vás vítám po delší době na svých webovkách. Projedeme si spolu všechno, co se stalo v uplynulé době. Prázdniny jsou tady, jaká nádhera! Přestože je mi 70, ten pocit radosti, že začaly prázdniny, ten ve mně přetrvává od školních let. Prostě tak silnej zážitek, když jdete ze školy a už druhej den škola nebude, , na to nelze zapomenout a myslím, že člověk i na smrtelný posteli, když si vzpomene na školní prázdniny, tak ho to zahřeje u srdce. Škoda, že tak rychle utečou. Utečou mně stejně rychle jako mým vnukům.

POCHVALA OD HONZY KAČERA!

Musím se pochlubit velkou pochvalou. Režisér Jan Kačer mi volal sám od sebe, což není nic divnýho. Já jsem očekával, že se budeme domlouvat, jestli si opatříme permanentky na novou sezónu Slávie, ale Honza mně říkal: „Chci tě prosím tě pochválit za tvou knížku Generace Beatles. Nečekal jsem to od tebe, je to taková nádhera! Musím tě pochválit. Něco tak pěknýho jsem už dlouho nečetl!“ Honza Kačer, kterej je ve velký vážnosti u mě, je to umělec, kterej se věnuje vážný dramatický tvorbě, miluje ruský autory na rozdíl ode mě a vytvořil spoustu vynikajících inscenací. Tak od něj pochvala má obrovskou cenu! Spravil mi náladu. Celej den jsem se těšil z toho telefonátu a Honza říká: „Měl bys psát jenom takovýhle knížky!“ Tak jsem mu řek, že připravuju druhej díl, že jsem se domluvil s Helenkou i s Gábinkou v Ikaru, určitě napíšu druhej díl Generace Beatles. Bude mít podtitul Cestou do krematoria. Měl by vyjít v lednu příštího roku, dle dohody. Odevzdat do konce září, tak mám v létě co psát, ale kniha, víte, to je veliká radost pro mě. To budu dělat s potěšením. Hned mě ale Honza zpražil! To je brzo! Počkej aspoň rok! Asi má pravdu, ale nemůže jinak kdo z Beskyd a z hor!

BOŽSKÁ JANA! GENIÁLNÍ MAGOR!

Dotočil jsem šestidílný seriál Kdopak by se Čecha bál. Natočil jsem Janu Kratochvílovou, to jste určitě viděli, alespoň gardisti, jsem přesvědčenej, že se dívali. Bál jsem se jí, ta obava byla trochu oprávněná, protože, jak jste viděli, Jana přišla, odkopla před kamerou židli do rohu a jela tak, jak mě varoval Šíp, že bude těžko zvládnutelná. Ale něco jsem z ní dostal, uvidím, jak to přijmou diváci. Myslím, že jak byla originální a rušila smrt a vykládala všechno možný, myslím, že maličko po chvíli nudila, protože to bylo na jedno brdo. A to, jak mi neodpovídala, jak mi skákala do řeči, dokonce jste si mohli všimnout, že jsem na ni chvílema i řval, abych vůbec mohl položit nějakou otázku... Ale tak myslím, že to nedopadlo zase tak špatně. Janě Kratochvílový, já odpustím všechno. Domlouvali jsme se potom s jejím přítelem, s jedním z nejlepších bubeníků u nás, že bychom přeci jen nějakou písničku spolu pro Janu udělali, a to by pro mě byla velká pocta. Jana Kratochvílová totiž nemá konkurenci, je to bezpochyby naše nejlepší zpěvačka. Já jsem se snažil z ní dostat, ale to už předtím, když jsme vystupovali s Pražským výběrem, dostat z ní něco normálního, nešlo to. Pak jsem pochopil jednu věc, že jí opravdu trošku šíblo, že je šintlá, že je mírný magor opravdu, že to není póza. Já jsem si nejdřív myslel, že je to póza, není, no tak co? Každej jsme nějakej, její vynikající zpěv to neovlivní, ať je ještě dlouho mezi náma naše královna rocku!.

NADSAMEC SAUDEK

Po ní přišel Saudek, božskej Saudek! Ten prostě přišel, co přišel…vletěl tam! Je o deset let starší než já. Bože, jak je plnej energie, přivedl si s sebou svoji družku. Víte, jak on má zálibu v korpulentních dámách, tak s ním přišla ženská krev a mlíko, 25 kg nadváhy samozřejmě, ale viděl jsem, jak má Saudek z ní potěšení, jak ji pořád laská pohledem a mimoděk na ni sahá a hladí. Měl jsem z toho radost, říkal jsem si, kéž by mi Pánbůh dopřál takovouhle vitalitu za 10 let! A klidně bych bral i takovouhle tlusťošku, když bych byl při síle? Saudek byl skvělej, nebral si žádný servítky, myslím, že běží dneska, abyste pochopili, dneska je 2. července. Dneska večer běží Saudek, posunuli nás na 10. hodinu, protože je to v 8 hodin, kdy se dívají děti, opravdu nevysílatelný, přesto myslím, že z toho Jakub Kohák hodně vystříhá, aby nehnali majitele Barrandova před ideologickou komisi pro televizní vysílání. Oni se rádi vozej po stanicích, kde se tu a tam objeví slovo hovno, prdel, pindík, pipina. Saudek byl dobrej, co nás trošku poškodilo, bylo to, že běžela proti nám zbrusu nová sračka Doktoři z Počátek, nebo tak nějak se to jmenuje. S červenou knihovnou se nedá bojovat, já ji trpím, protože si říkám, ať i blbouni a idioti mají svůj televizní program. Ale nařezali teda všem. Měli 2 700 000 diváků, mně to spadlo na 130 000. Navíc zasáhlo můj program, nejen můj program, celej Barrandov zasáhla změna kanálu. Změnili nám kmitočet, já jsem dlouho nemohl Barrandov naladit, už jsem byl nervózní. Nakonec jsem volal svýho mechanika a ten mi řek, že když pojedu kanálama, tak jsou ty silný kanály Jednička, Dvojka, Nova, Prima. Potom jdou další, pak je jeden Barrandov, to je ten rušenej, pak jsou všechny rádia a za těma rádiama je Barrandov znova. Tam jsem ho našel, to je ten pravej, ale myslím, že ho spousta lidí hledala jako já. Aspoň mi to lidi volali, to byl další zásah. Můžu vás uklidnit, vy, kteří mě máte rádi, že v létě se bude celý šestidílnej cyklus opakovat, tak si to nenechte ujít.

VĚŠTEC BRADLEY

Točil jsem taky poslední díl, to byl pan věštec Bradley, skvělej chlap. Už jsem na očích viděl, že je to výjimečnej člověk. Když přišel, přivedl si s sebou malou holčičku, blondýnečku takovou roztomilou, která se ho držela jako klíště. Bylo vidět, jakou má radost z toho, že ji má. Dal mi karty na vykládání a říkal mi: „Pane Čech, vykládejte si, to je naprosto spolehlivý.“ Na obrázku byla krásná blondýna, krásný nohy nám ukázala. Vy ho možná znáte, kdo umíte hledat na internetu, najděte si věštec Bradley. On se jmenuje Brázda, ale já už jsem, myslím, inzeroval, že jsem s ním předtím mluvil a ukázalo se, že mě má rád, že se na nás dívá. Sympatickej člověk. Řekl: „Ta krásná žena, tak tu už nemám,“ „byli jsme spolu 5 let. Ta holčička, co je se mnou, to je naše společná holčička.“ Jsem řekl: „Pane Bradley, víte, že to není nikdy na dlouho.“ On řekl: „Já vím. Manželství je na dobu určitou, akorát si to nechceme připustit.“ Ale bylo vidět, že to je jeho slabina, že to nenesl lehce, odchod tý krásný blondýny, ale kdo taky by to nesl lehce, bože? Každý jsme to zažil! Kejty tam natáhla mezi ty karty na tom obrázku. Říkám: „Ale pane Bradley, víte dobře, že přijde jiná.“ On říkal: „No, už jich přišlo aspoň 50.“ Ale bylo vidět, že maminku malé Julie nenahradila žádná. Byl skvělej, na obraze byl taky skvělej, akorát jak měl snahu říct všechno, hodně toho zajímavýho, tak jsme nešli do hloubky u těch jednotlivých témat.

PORADCE KAREL

ŠÍP Karel Šíp, den předtím jsem byl v Zelený zahradě na obědě, a kdo tam nebyl jako Karel Šíp s manželkou. A Karel mi říká: „Jéžiš, Bradley, já ho měl taky, Ringo, já ti poradím jednu věc. On tvrdí, že Elvis neumřel, dokonce, že s Elvisem mluví. Zeptej se ho na toho Elvise.“ Tak jsem to vybalil, ale Bradley to jaksi potvrdil, že Elvis teda neumřel, že hodně lidí neumřelo. Teď jmenoval nějaký další….. Říkal, že Elvis se někde ukryl v nějakým klášteře, že ho ukryli, aby si nezničili byznys tím, že je strašně tlustej. Nevím, jestli by Elvis vydržel v nějakým klášteře, aniž by se neobjevil a něco nám opět nezazpíval. Bradley byl dobrej a jsem zvědavej, jsem opravdu zvědavej, co to udělá, jestli nám stoupne sledovanost, nebo jestli zůstaneme v průměru. Otvíral se Ringoland, velká událost! Jel jsem tam s rozpakama, protože jsem měl strach, já nenávidím takový ty narozeninový oslavy s předáváním darů. Pořád vidím ten odstrašující příklad, jak stojí Franta Janeček a dlouhá řada lidí mají krabice různý a pytlíky a Janeček jim třese rukou jako farář u vchodu, když věřící odcházejí z kostela, s každým se loučí, tak blahosklonně přijímá dary stejně jako Vágner. Přijde mi to taková nepatřičná sebeoslava. SAMOBLBOVA OSLAVA! Navíc sedmdesátka už se neslaví, tam ani nešlo o narozeniny. Tomáš Čermák chtěl otevřít Ringoland před mými narozeninami, který budou teď příští týden v červenci. Bylo to velkolepý! Přišla Gábinka a Helenka z Ikaru, moje nakladatelky…Petr Novotný natočil o mně film, to jsem se nadouval pýchou. Byla tam spousta zajímavých lidí, přijel Ivan Mládek, skvělej kamarád. Vím, jak mě by nasralo, kdyby mě někdo pozval na narozeniny nebo na něco, a měl bych tam jet, ale Ivan říká: „Kurva, když je ti 70, ty vole, to ti přece nemůžu udělat.“ Zjistili jsme, že se známe 55 let s Ivanem, to nás oba zarazilo. Přivezl si banjo a zahrál mi ,,Jsem malíř olejových obrázků,,. Byl skvělej, poseděl.

OTEC RINGOLANDU

Tomáš to pojal velmi velkoryse, ten Ringoland vám opravdu doporučuju, je to zábava, ( i když jak pro koho!?) jsou tam všechny moje filmy, jsou tam obrazy s mým průvodcovstvím namluveným na kameru, je to příjemný posezení v krásným prostředí. Křtili jsme Ringlovici, chlast, který se jmenuje po mně. Myslím, že to je slivovice, nebo hruškovice, něco takovýho. Tomáš mi připravil krásnej velikej dort, vlastně nechal udělat můj obraz Tady jsem se narodil a sem se budu vždycky rád vracet. Vy ho znáte z kolonky Obrazy. Byly tam ty kozy, byla tam i ta pinda udělaná čokoládou, bylo to skvělý. Petra Novotného žena Mirka , Jančařík, a spousta milejch lidí, prostě nic oficiálního. Taky myslím někdo z NHL – pletu si to z NHKG….Já jsem se bál, že tam přijedou VIP kamery z Prahy, Tomáš mě ušetřil, nezval je. Byl tam doktor, můj osobní lékař, doktor Řemenář skvělej člověk a to já si ještě vzpomenu, kdo tam všechno byl, ……samí milí lidé. V půl dvanáctý se osmělila Helenka Čudová, říkala: „Tomáši, Ringo už není hodinu a půl mezi náma.“ Měla pravdu, víka mě padaly. Tak mě Pavel, můj kamarád, odvezl do Prahy. Byl jsem velmi spokojenej. Krásnej zážitek i pro mě. Až pojedete na Mácháč zastavte se u nás a vyfoťte se z Ringem vyřezaným z překližky!

ANTONÍN DVOŘÁK A KALOUSEK

Druhý den mě ředitel Filharmonie pozval na benefiční večer ve prospěch lidí zasažených povodněmi, byli tam samý bohatý lidi a určitě i hodný, když dali peníze na povodně. Krásný bylo, že oni tleskali mezi větama, jak nechoděj na vážnou hudbu, tak nevědí, že se mezi větama symfonie netleská, a po každý větě propukli v takovej nadšenej potlesk. Nebyl neupřímnej, jim se to opravdu líbilo, akorát tahle informace jim unikla. Odpustil jsem jim, už pro jejich štědrost! Kdo tam nebyl jako Kalousek u vchodu, vítal všechny, tak jsem k němu šel a říkám: „Pane ministře!“ Pozdravili jsme se, on říkal: „Ahoj Ringo!“ Já říkám: „Pane Kalousek, já vám dělám reklamu, i když vám všichni nadávaj, že nejste žádnej nafoukanej páprda, jak jste…“ Fakt je, že já jsem to už popisoval, někde jsme se sešli a Kalousek vystupoval s bodyguardama z vozu a hned se ke mně hnal, srdečně mi potřásl rukou a pokecali jsme velmi krátce. Jak říkám, tohle by málokdo z těch fouňů ve vládě udělal, takhle srdečnej je jenom Miloš Zeman. Ať už to bylo hraný nebo ne, tak vidíte, jak taková kravina člověka získá. I vy, který Kalouska nemáte rádi, kdyby se k vám takhle přátelsky měl, byste tu zlovůli a nevůli trochu zjemnili.

HONZA HLAVÁČEK – VYDÁVÁ KNIHU

Vychází kniha o jazyku kterému rozumí snad pouze Honza. Napsal jsem do knihy předmluvu.

 

Moji drazí Brňáci!

Máte svoji milovanou mešitu. Máte svoje Národní divadlo. V plánu rozvoje města je stavba Pražské rozhledny, Brněnského Vinohradského divadla a Brněnského Václavského náměstí. My v Prágru vás sledujeme s láskou a pochopením. Chci vám připomenout, co je opravdu a nazastupitelně vaše! Je to jazykový klenot – Brněnský hantec! Skvost proti kterému je Londýnské cocney, mluva Pražských Pepíků, i Esperanto naprostý hovno! Hýčkejte si jazyk Franty Kocourka, Bernátka, Marty a Teny, sourozenců Ulrichových, Pavla Váněho, Boba Frídla, Ústavních soudců, Gustava Broma a mnoha dalších velkých synů a dcer Brna. Seskupte se kolem barda Oldy Hlaváčka a buďte na svůj Hantec pyšní!

 

Váš jediný pražák kterého milujete RINGO

 

Honza mi napsal…. Šel jsem do nejprestižnějšího knihkupectví v Brně BARVIČ – NOVOTNÝ a moje knížka byla v sekci humor s vaším bestselerem RUSKÝ TÝDEN. Je vidět, že tam maj dobrej vkus. Je to pro mne vyznamenání sdílet s vámi stejnej regál. ( i pro mě Honzo!)

NOVOTNÝ JE NA KATAMARANU

Takže to je tak v podstatě všechno, co se odehrálo. Sháněl jsem Geka Novotnýho, něco jsem s ním chtěl probrat. Zjistil jsem, že odjel, že je někde v Chorvatsku, katamarán se to, myslím, jmenuje, brázdí s Mirkou. Vzali něco málo vnoučat a jeli. Zatajil mi to, protože bych mu vyčetl, aby seděl doma na prdeli a něco pořádnýho dělal ! Taky si zaslouží odpočinek. To je asi tak všechno, co jsem vám chtěl říct a zachovejte mi svoji přízeň, užijte si krásně léto, já se do čtrnácti dnů zase ozvu.

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR