Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 17:41
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

PROSINEC 2014 KRAMPOL - DARJA - SOVA - MARKOVIČ - SIRIUS

ROCKOVÁ SÍŇ SLÁVY

19. prosince 2014 jsem konečně vstoupil do rockové síně slávy. Už jsem tam dávno měl být. Pozdě, ale přece. Byl to pro mě veliký zážitek, jednak když jsem přišel do Slovanského domu, nejdřív jsem si říkal, že když je to takováto významná událost, že bych si měl vzít smokink, ale dobře jsem udělal, protože bych sklidil veliký posměch. Byli tam starý rockeři, všichni v osraných potrhaných džínsách, bylo to krásný, samý starci a stařeny, trsali tam na parketě, prostě rokenroll, tak jak před padesáti lety, ale jak jim to šlo, jak sebou házeli nádhera velmi silné generace. Měli by to vidět ty dnešní, vyholený, potetovaný, provrtaný blbouni, jak si vedou stárnoucí Máničky.

 

Byli tam všichni, byl tam Chrastina, byl tam Růžek, skoro všechny jsem poznával, akorát jsem si některý z nich nedokazal spojit se jménem, kdo kde hrál, a kdo kde byl. Byl to krásný zážitek, a já který nerad někam chodím, a je težké mě dostat z domova, jsem byl nadšený. No, plaketu mi předával Krampol, skvělý Krampol, jo... byl tam taky Bini Lán, Bini Lán, veliká postava rockenrollu, syn významného komunistického funkcionáře, který v dobách „temna“ zvedal telefon, a hlásil se: "tady je Bini Lán, rocková protikomunistická ústředna." Jeho otec s tím měl velký problémy. Starý Bini Lán tam byl, bohužel ne jeho družka Marcika. Tu jsem dlouho neviděl, nerozlučně dvojice Bini a Marcika. Byli na každém rockovém programu, to prostě k tomu patři.

 

KRAMPOL JE BOŽÍ!

Zpátky ke Krampolovi. Měli jsme radost, že se vidíme, opravdu. Já Krampola miluju i jako herce, i jako člověka, je tak strašně vtipný, co na mě ve chvíli všechno vychrlil, fakt je, že jsme dva vtipný dědouškové, během toho krásného rozhovoru, jsme několikrát zapomněli, o čem jsme mluvili, ale vždycky nás to znova rozesmálo. Říkal mi, jak s Náhlovským někde vystupovali, a nešlo jim to, říkal Krampol neměli jsme vůbec den, ani Náhlovský ani já. Byli jsme prostě, vedle a blábolili na jevišti kraviny....nedařilo se. A když jsme potom seděli v šatně splihlý, oba mistři, to nemusím zdůrazňovat, tak říkám Náhlovskému, Pepo, nic si z toho nedělej, jsou daleko horší věci prostě, třeba ty strašný seriály co dávají, ty Křehké vztahy a tyhle ty kraviny, to je daleko horší než my. Náhlovský mu říká, ne! To mi přišlo velmi pěkný. Taky mi vyprávěl, já to v deníčku většinou tyhle věci neuvádím, ale protože v minulém deníčku měl takový úspěch Hapka, jak od něj Smokie dostali kapavku, úplně jsem zíral, jak mi stoupla sledovanost z 200, 280, 350 najednou 800 lidí chtělo vědět, jak to s tím Hapkou a s těma Smoukie bylo.

 

ŠUKÁM, ALE DOHOŇUJU!

No a tak říká Krampol, volal jsem už před lety Sovákovi, jo a musím uvést, že se mluvilo, samozřejmě o šukání, to je naše oblíbené téma a říkám mu, tak co Sováku prcáš ještě, prcáš? A Sovák, který byl proslulí svým vtipem, mi povídá, ano, ano, prcám, prcám, ale dohoňuju... to je přeci vtipný. No a ještě jeden krásný, abych se Vám zavděčil, když máte tak rádi legraci, která podle mě do deníčku moc nepatří, no ale, nechť. Vyprávěl mi, jak jedna velká hvězda se mu svěřila, před lety... no opravdu hvězda, první velikosti, já nebudu jmenovat, protože se to nesluší, ale huba mě svědí, abych Vám neřekl, kdo to byl. Vyprávěl Krampolovi, jak sbalil nějakou krásnou holku,velmi ordinérní, jak se těšil, jak to bude nádherný, svlékli se, hupsli do pelíšku a ona si proti němu klekla, a řekla, prcej mě, prcej čůrákem ocelovým, no a jemu kles, a už do rána se mu nepostavil, není to nádhera? Jak si takovou výzvou zkazit krásné šukání. Není to nádhera? Myslím, že tyhle dvě příhody Vás potěší. Taky mi říkal krásný fór: Jak si firma pozve lidi na stěhování klavíru, a přijde jenom jeden chlap a nemá ruku. Ty na něj koukají a šéf mu říká, prosím Vás, dyť Vy nemáte ruku a ten stěhovák mu říká, no a Vy snad máte dva klavíry? Dobrý, ne? Víc se toho nedá, chtěli jste trochu bulváru. I takhle to byla síla. Víc toho nemůžu říct. Krampol to ze sebe sypal. Je prostě hvězda, Krampol je jednička.

 

GEK SE NELEPŠÍ, ALE BOJUJE!

Volal jsem Mirce Novotný a pořád se chystám k Petrovi, je to ostuda. Pořád jsem tam nešel, protože mám z toho hrůzu, v jakém stavu najdu svého nejlepšího kamaráda , myslím, že se to moc nelepší. Mirka říkala přijď Ringo, on Petr Tě rád uvidí, akorát on je po 15 minutách unavený a některá slova, formulace si nepamatuje, ale jak říkám, je to ostuda, ale já mám Petra v živý paměti, jako zdroj velké vnitřní energie. Víte, že Petr Novotný byl vedoucí naší skupiny "Pět peněz" já jsem byl zástupce vedoucího. Půjdu tam, obrním se a potěším kamaráda. Všechno Vám napíšu, ale myslím, že už nikdy nikam nepojedeme. To že naše cestování, skončilo a jediná kniha, kterou jsme napsali "Jako Čuk a Gek" (IKAR) je svědkem a zároveň tečkou, za našimi cestami po světě.

 

NENÍ DRUHÁ DARJA!

Před Vánoci jsem se setkal s Darjou Klimentovu, přijela do Prahy, bože jak já jsem se těšil, že jí uvidím a jak velký zážitek to pro mě byl. Uhranul jsem jí na kávu, jeli jsme do Zelené zahrady. Já Darju vždycky tahám do Zelené zahrady, mé oblíbené restaurace, Vy to víte a tam jsme si povídali. Darja je tak moudrá, cítím se vedle ní jako malý ušlápnutý, ušmudlaný blbec. Mluvili jsem o tom, zda čte vůbec můj deníček, samozřejmě , že nečte, jak by mohla v Londýně? Ale maminka Ludmila, ta která mě má ráda, a je moje fanynka, mi napsala, čtu to, když je Darja ve vaně, Ringo tak jí čtu, Tvůj deníček a úryvky z Tvých knížek, no tak aspoň něco! Je to největší, primabalerína první poloviny tohoto století, a nejsem si jistý, že ji nikdo dlouho nepřekoná. Přirovnal jsem jí k Navrátilové, k Lendlovi, k Jágrovi, k Železnému, k lidem kteří přežijí svou smrt. Ty co umřeli jí přežily, a ty co stále žijí jí přežijí až umřou. Ať je dlouho mezi náma!

 

NETUŠIL BAMBULA, KDO MU NAPSAL!

Darja se mi svěřila, že napsala Jágrovi na youtoube nebo jak se ta socka jmenuje. No a nic, žádná odpověď. Mě to přišlo legrační, říkám, Darjo bože, kdyby Jágr věděl, kdo mu píše? Jak by to mohl vědět, když hlavní náplní jeho života je hokej. (A krásný ženský samozřejmě) Vy, kteří čtete deníček, znáte můj dopis Jágrovi, který si jmenuje „Už se na to Jardo vyser“, kdy jsme měli nedorozumění kvůli Kubelkový, která u mě hrála v divadle, Jágrova přítelkyně. Něco jsem prokec, něco jsem proflák, já to tu nebudu rozšiřovat, ale Jágr se na mě zlobí a vzkázal mi po Náhlovským, že jsem pěkný kokot. A já nejsem schopen mu to vysvětlit, ale Vám jsem to vysvětlil v deníčku, ale Jágr to určitě nečetl, jako nečetl tu zprávu od božské Darji, kdyby věděl, že mu napsala Darja Klimentová, taková hvězda, přítelkyně princezny Diany, tak by si to měl vytisknout, zarámovat a dát za rámeček, jako já mám zarámovanou fotku, kde Darju zvedám jako primabalerínu a Ludmila nás při tom vyfotila. Je to jedna z nejlepších fotografii, poslední doby. Ostatně, Vy jí uvidíte v tomto deníčku.

 

POKONDŘI A ZASRANÁ POLITIKA!

Vystoupil jsem u Pokondrů, jako tradičně vždycky na Silvestra, varoval jsem je... kluci, politiku né, je to Silvestr, jestli budeme mluvit o politice, vy se naserete, já se naseru, lidi se naserou, no nedali na to, pokládali mi politický otázky. Hodně z Vás mi potom nadávalo, ale není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Já se netajím se svými názory, říkám všechno na rovinu, nejsem žádný politický introvert ani intrikán. Nemůže jinak, kdo je z Beskyd a z hor!

 

MILOŠ VERSUS BLBEČEK...

Ráno čtu vždycky noviny, dokonce dřív než webovky, co mi píšete. Mimo urážek na prezidenta v každých novinách, já vím, že je to objednaný, ale stejně mě to štve. Dokonce jsem dnes viděl, jakého si Přikryla, (?) to je ten lídr anti zemanovců, hudební nejspíš neúspěšný, protože jsem nikdy nic neslyšel o něm ani o jeho skupině. Zviditelňuje se jak může, už jen pohled na jeho fotografii, mě zkušenému člověku, o něm vypověděl vše. Trpí komplexi a kdo ví zda má pinďora?

 

RINGO NA HRAD!

Volal jsem na hrad, že tam nepolezu před Vánoci, protože tam budou všichni, tak že přijdu po novém roce, na svoji tradiční becherovku. (i když teď je to víno od Moraváků, Becherovka to byla v parlamentu!) Linovský byl velmi vtipný, říkal mi, prosím tě to Ty jsi Miloše zkazil, jak mu pořád nosíš ty sprosté obrázky a vyprávíš mu sprosťárny, tak Ty na něj máš špatný vliv. Miloš byl tak slušný kluk, než se s tebou začal kamarádit, nemáš na něj Ringo dobrý vliv. Něco na tom je, ale přece jenom nějaký dobrý vliv na Miloše mám, udělal mi radost, že se zmínil o v projevuKájínkovi. Vždycky když Kájínka zmíním, tak mi zatrne, ta představa že národ ví, že sedí neprávem a nechají ho den za dnem v té hrůze, tam. No tak Miloši děkuji Ti, já Ti po novém roce poděkuji osobně. Že si Kájínka jmenoval. Asi napíšu Ministryni spravedlnosti dopis s přímluvou, aby si měla čím vytřít zadek a co hodit do koše. Takže na hrad půjdu po novém roce a zase Vám to všechno napíšu, o čem jsme si s Milošem povídali. Jsem rád, že změnil, novoroční projev na Vánoční, to je tradice českých prezidentů nehledě k tomu, že novoroční projev silně zavání iolku, to Miloš určitě nechce. Jólku ne! Vánoce ano! Píšou, že jeho popularita neustále klesá je to naprostá kravina. Jeho popularita neustále stoupá, lidi mi volají jsou rozčílení, co se to v novinách píše? Všichni víme, co noviny píšou a proč to píšou.

 

SOVIČKA SI MŮŽE SRÁT KDE CHCE A NA KOHO CHCE!

Nevím, jestli jsem Vám už psal, že ten dravec co se mi usídlil na baráku v Lomenici v podkroví, A já myslel, že je to káně tak jsem si opatřil dráty, který zabraňují tomu, aby tam káně bydlelo. Dává se to na historické domy, aby je holubi neposrali! Můj kamarád Pavel, zjistil že je to sova. Bože sova. Sovu já miluji, copak já můžu ze svého domu vyhnat sovu? Krásná sovička malá, bílá, letěla v noci, když jsme jí vyrušili, tak to jsem hned ty dráty schoval a bože ať mi sere na barák, když se jí chce! Fakt je, že je to jediný dům na Jílovišti, který bude posraný od sovy. Uznejte bratři a sestry, že sovu vyhnat nemůžu. Sova je posvátná!

 

JSEM HAGRID! NO A?

Před Vánoci jsem zjistil, děti mi říkají že jsem Hagrid, a já jsem na to byl velmi pyšný, protože jsem si myslel, že je to ten šedivý důstojný profesor z Bradavic, ten sympatický ředitel. Ale to Bohužel nejsem! Teď jsem si Hagrida prohlédl, ale nic jsem jim nevyčítal blbounům. Jestli jsem Hagrid, tak jsem Hagrid, co mám dělat?

 

NAVŽDY TAJEMSTVÍ...

Na webu pečlivě čtu co píšete, někdo mi napsal odkaz, abych si konečně přečetl někde, jak to bylo o založení Olympicu, no je vedle jak ta jedle, jak si to můžu přečíst, když to nikdo neví. Dokonce jsem odchyt Mirka Klempíře, který je těžce nemocný, ale ani on si nemohl vzpomenout, kdo na té ustavující schůzce Olympiku byl. V rockové síni slávy, jsem se na to ptal Růžka a Chrastiny (oba tam byli). Nevzpomněli si! Ale Chrastina mi připomněl , že se na té schůzce změnil původně navrhovaný název Karkulka na Olympic. Zůstane to už navždy zahaleno tajemstvím na žádným odkazu se to nedozvím, když to nevím já, Chrastina, Růžek, Klempíř, tak to neví ani ten bambula co psal o tom jak to bylo.

 

R 2 - HVĚZDY VINILU

Novinka je že jsem dostal šanci na Rádiu - rozhlas 2, mi zadal program Hvězdy vinylu. Je to program půlhodinový, běží v neděli od 10 do 10.30 hodin, a mluvím o vinylových deskách, tzn. zvu si lidi, který točili na vinyl, mluvím s nimi, o vinylu o starých skladbách, který si mladý lidi už nebudou pamatovat. Už jsem natočil dva díly s Karlem Šípem, natočil jsem Karla Vágnera, Martu Elefteriadu, natočil jsem dva díly nádherný s paní Simonovou, byla skvěla, nejen že stále výtečně vypadá, ale byla tak upřímná, dokonce mi i říkala, to se mi líbilo... že já hloupá, že jsem si toho Vlacha nevzala,, říkala paní Simonová. My jsme spolu teda žili a on o to tak stál, a já jsem odolávala. No Ringo, dneska toho lituju, udělal jsem chybu. Tak říkám, paní Iveto, Vlach to nahoře slyší a má z toho radost. Taky jsem natočil dva díly s Viktorem Sodomou. V lednu budu točit Evu Pilarovou, Zelenkovou, Jirku Suchého, Oldu Říhu. Všichni ty lidi znám, celý život jsem s nimi ztrávil, ten program je velmi osobní, tam se říkají takové věci, které se v interview neříkají, protože se na ně nikdo nezeptá! Paní Yveta by nic takového novináři neřekla, ale rozhlasovým posluchačům se svěřila. Dělám to, z velkou chutí, a myslím si, že máme velký posluchačský ohlas. Na Říhu se těším! To bude maso!

 

VÁNOCE 2014

Víte, jak měknu, jako většina z vás na Vánoce, Vánoce to jsou moje svátky. Jel jsem na hory na chalupu, abych viděl sníh, protože sníh na Vánoce musí být, já se pamatuji, jak jsem se na Mikuláše jako kluk brodil sněhem, kde že ty loňský sněhy jsou. Na horách bylo nasněženo asi 7cm, tak jsem měl velkou radost. Je to legrační, že se v 72 letech těším na ježíška, co mi přinese. No je to nádhera.

 

JEŽEK VÁM PŘINESE TAK LEDA HOVNO!

Zděsilo mě, když jsem si přečet na internetu, že 16 % občanů republiky, čtete dobře, si myslí, že Ježíšek je ježek. Bože to je úroveň, hlavně že máte tetování debilové, provrtaný pinďoury, pipiny, břicha, prdele. Ježíšek, vy volové, není ježek! Ježíšek je malé jezulátko v jesličkách, oslíček ho zahřívá, kravička ho olizuje, aby mu bylo teplo, stojí tam jeho pěstoun sv. Josef, panenka Maria, ovečky.... pastýři.... vy blbouni, ježek je úplně něco jiného.

 

PŘEJI TÉŽ!

Další degradace je, přání. Už jste si to tak zjednodušili ty přání Vánoční, chodí emaily PF2015, Tonda, Jirka, Jarka. Jednak, já nevím, který Tonda, Jarka, Jirka, ale to strohé přání nemůže být přání, Bože! No na hrubý pytel hrubá záplata. Dostanu email PF 2015 a odpovím Přeji též! R. pěkná degradace společnosti.

 

MARKOVIČ JE STEJNÝ FRAJER JAKO ŠKRTEL!

Měl bych říct taky něco chytrého, když už jsme mluvili o šukání o všem možným ke konci roku. Dva krásný citáty, který Vám musím vyslepičit. Jsou od Markoviče, Milan Markovič, který se mnou vystoupil v pořadu sejdeme se na Cibulce, já jsem si ho přál jako hosta, přijel. No byl božský. Říká mi v šatně "Šťastná žena muži zdánlivě rozumí a trochu ho i miluje, šťastný muž miluje ženu nadevšechno a vůbec ho nezajímá zda jí rozumí." Uznejte, není to nádhera? „Láska je když dáváme to, co nemám, někomu kdo o to nestojí„ Jak chytrý museli být lidi, kteří ty pravdy vyslovili. Markovič to samozřejmě někde vyčet, ale že si to zapamatoval, no, vždyť je mladší než já.

 

VÁNOČNĚ VYMĚKLEJ ROCKER!

Na chalupě sněžilo, je Ladovský štědrý večer... sentimentální blbec si nalil whisky, zapálil doutník, koukám na to krkonošský údolí, celej na měkko... jak říkám jsem sentimentální melancholik, (taky občas vteřinovej cholerik!)... vybavil jsem si jak jsme v dobách hluboké totality se Schelingrem, jeli v zimě před Vánoci to bylo, v noci autem s celou kapelou na koncert, byla tma, sněžilo a my jsme jako vždy poslouchaly svobodnou Evropu a tam recitovali Seifertovu báseň „Puškinův pomník v Moskvě. A já to do dneška slyším, ty krásný verše „za vločkou, vločka“... No najděte si to, moji milovaní blbouni, je to nádhera, rozesmutní Vás to, jako mě tenkrát.

 

PROČ SIRIUS?

Taky jsem si na tom platu před chalupou vzal dalekohled a našel jsem si Sírius. Tajemnou hvězdu, všechny starý civilizace se zmiňují o Síriu, Pyramidy jsou nasměrovaný na Síria, všechno se točí kolem Siria! Záhadná hvězda má souputníka, který v její záři není vidět, ale Grygar o něm určitě ví! Kde to vzali? Kdo to ví, neví to Grygar neví to ani doktor Koukolík. Bože jak to je? Proč ten Sírius? Najděte si ho, je nízko vidět nad obzorem, vidět celou noc. Jak to bylo se Síriem? Hapka už to ví, a já už taky na tu odpověď dlouho nebudu čekat, né že bych se těšil, ještě chvíli počkám. Odevzdal jsem v Ikaru Generaci 2, dokončil jsem jí má podtitul cesta do krematoria. Teď čekám, až si to holky přečtou, jestli mi Helenka s Gábinou s Ikaru zavolají, už tradičně, aby ten třetí díl, který se má jmenovat jestli ho napíšu „než zaklapnou víko“, byl už konečně pěkný. Pane Čech, napište už konečně něco pěkného. Co mám na to říct. Nemůže jinak kdo z Beskyd a z hor. Moji drazí gardisté, milovaní blbouni, co bych Vám popřál do Nového roku? Markovič zase řekl nádhernou věc, uvidíte a uslyšíte to v programu Cibulkové, Markovič říká: "Přeji vám Češi, aby ten nový rok, který bude, byl lepší než takový, jaký má být."" Vtipný, krásný smutný.

Takže já taky...

 

PF 2015 PŘEJI TÉŽ!

 

premie - ZEMANŮV HUSARSKÝ KOUSEK (politika)

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR