Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 18:47
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

18. října 2013

HP - ZMRD! APPLE - ZMRD!

Včera jsem si otvíral poštu a četl jsem si vaše vzkazy na webovkách a taky jsem si zapnul internet. Tak jsem pokročil, protože děti mi daly novej počítač Apple, tak se jmenuje a je to stejnej zmrd, jako ten Hewlett Packard, ale je krásnější, je to taková krásná mrcha. Ještě ho úplně neumím ovládat, a asi to nikdy nebudu umět. Píšu na něm jako na stroji, jak víte, a čtu poštu, to je všechno. „Na to jsi nemusel mít Apple,“ říkal Novotný, „tos mohl mít 20 let starej pekáč!“ No, hlavně, že on má taky! Ne, on nemá Apple, on je Hernádyho Microsoft. Já jsem bohužel Hernádyho, mýho mnohaletýho kamaráda, opustil a přeběhl jsem od Microsoftu do jiný firmy. No ale proč vám to vyprávím? Najednou se vidím na obrazovce. A tak se šklebím a kroutím se. Nejdřív jsem se lekl, pak si říkám: Kde to jsem? A jak jsem to oblečenej? To není u Šípa, ani nikde jinde žádná beseda. Kde jsem to, proboha? Jak je to starý? A šel kolem Sebík, můj malej vnuk a říká: „Dědo, ty sis zapnul kameru.“ Čuměl jsem na sebe do kamery. Takovej já jsem mistr na tuhle techniku!

KDOPAK BY SE ČECHA BÁL?

Možná, že stačíte sledovat můj program Kdopak by se Čecha bál? Teď běží druhá řada. Včera zrovna byla Klára Slámová, advokátka Kájínka. A já jsem zrovna byl u svého řeckého bratra, Rudého barona Statise Prusalise, kde jsme hráli se Sandrou a s Maděričem můj velmi úspěšnej program Ringova škola života a sexu. A protože Barrandov přesouvá můj program, začínali jsme v 8 hodin,..... pak to přesunuli na 21.15..... a teď je to ve tři čtvrtě na dvanáct v době, kdy už všichni spěj. Je to smrtící čas, já tomu rozumím, neměl velkou sledovanost, dívá se na mě asi 70 000 lidí, to nic není. Za co by mně v knižním vydavatelství stavěli pomník, v televizi 40, 70, 80 tisíc, taky jsem měl jednou 130 000, je málo. Takže jsem na TV Barrandov v době, kdy už se spí. Já si to nahrávám a dívám se sám na sebe ráno, abych viděl, co jsem blábolil. Ale u toho Statise byla potom velká večeře, Řekové jsou, jak víte, velmi pohostinní a Statis je skvělej hostitel. Pozval asi 50 svejch kamarádů, byla tam taková prostřená tabule po vystoupení a tam jsme teda jedli, hodovali, pili. Já jsem tam spal, protože jsem neměl šoféra. Pavel Erben nemohl a já bych z Poruby v noci nedojel. Tak jsem zůstal spát u něj na zámku, já už tam mám apartmá. A bylo tři čtvrtě na 12 tak jsme se zvedli od té hostiny a šli jsme se podívat na Slámovou. Pěkná ženská. Kdo jste se koukali, dáte mi za pravdu. Pěkná, prsa vystrčila, nestyděla se je ukázat. Byla to taková vzpomínka na nešťastnýho Kájínka. Možná, že jste viděli Suchýho, Knížáka. Ještě vás čeká Jančura, Bobošíková a Petr Novotný. A tím je i ta druhá edice uzavřená.

BARRANDOVSKÝ SILVESTR. Dívejte se blbouni!!!

Majitel televize Barrandov mě pověřil, abych natočil 90 minutovýho Silvestra. Píšu ho, až se ze mě kouří. Proto taky tenhle deníček, vlastně měsíčníček čtete až teď. Vlastně teď čtete zářijový deníček. Ale vy už jste zvyklí, že mně to dlouho trvá, kór teď. Vymyslel jsem takovej systém, že tam budeme tři komici. Petr Novotný, já a pan Knor. Bude to taková férie ten Silvestr. Píšu jenom texty scének a písničky, jinak budeme forbíny improvizovat. Bude to taková trochu jiná Partička. Patrička není úplně můj šálek čaje, ale uvidíte, jestli se vám to bude líbit. Hodně mi na tom záleží a dávám si s tím velikou práci. Muziku píše Jirka Helekal, bude tam zpívat Kačenka Brožová, bude tam zpívat Heidi, Marta Olšrová z mýho divadla. Pozval jsem i vynikajícího komika a herce Jablonskýho, kterýmu jsem nabídl angažmá u mě v divadle, což přijal. Pro mě je to velká radost, protože já si myslím, že Jablonský je i výtečný herec, nejenom že napodobuje politiky, ale že ze sebe udělá výtečnou komickou figuru, že si vytvoří postavu. Chtěl bych mu k tomu pomoct. Schválně se dívejte, stejně budou na těch druhejch ČT1, ČT2 samý sračky, u nás bude opravdu legrace. Já vám o tom ještě něco napíšu, než bude Silvestr. Dívejte se blbouni!!!

ZVÍŘÁTKA OBDIVUJÍ PIZZU ( viz kolonka obrazy )

Namaloval jsem pro Petra Novotnýho na objednávku obraz, který se jmenuje Zvířátka obdivují pizzu, místo píči je tam pizza. Měla velkej úspěch. Odlítla během čtvrt hodiny. Už maluju druhou Zvířátka obdivují pizzu. Fakt ale je, že píču maluju radši!

KNOR - ,,Bican,, silvestrovského teamu

Taky mi říkal Petr: „Prosím tě, ten Knor, to je zvláštní výběr.“ Já teda pana Knora neznám, i když on tvrdí, že jsme spolu dokonce už někde dělali, ale já jsem ho nezaregistroval. Ale víte, že já jsem nevrlý stařec. kterej moc nedává pozor, co se děje. A Michal mě ujistil: „Tati, je opravdu výtečnej! Skvělej improvizátor, umí pracovat s lidma. Je to jeden z těch, co dělají Na stojáka.“ A Petr říká: „Ale Knor, ty vole, to je něco úplně jinýho, než děláš ty, než děláme my.“ Já říkám: „Proto tam budeme tři, ty tam budeš pro ty starý, Knor tam bude pro ty mladý a já tam budu pro ty chytrý!“ Každej si prostě najde něco.

BUDEŠ NÁM CHYBĚT ZDENKU!

Umřel Zdeněk Rytíř, můj kamarád a jeden z nejlepších textařů, jaký jsme kdy měli. Pokud si o smrti dá říct, že je dobrá, tak měl dobrou smrt. Volala mi Helenka Rytířová a vyprávěla mi. Já jsem s ní mluvil asi před čtvrt rokem, v deníčku to je, říkala mi, že Zdeněk se prakticky dusí neustále, měl rozedmu, záduchu. Že už skoro nemůže dejchat bez přístrojů, že je v těžkým psychickým stavu. Často jsem na něj myslel, věděl jsem, že k němu už ani nemůžu jít, abych ho navštívil a nějak povzbudit. Jak povzbudíte takhle těžce nemocnýho člověka? Říkala Helenka, že měl akorát strach, že se udusí. Tak si přál, aby se mu zastavilo srdce a to se mu splnilo. Zastavilo se srdce jednoho z nejlepších textařů. Těch krásnejch textů! Tučný by bez Rytíře nebyl nic a nejen Tučný! Když jsem byl u něho naposledy, bylo to v létě, tak jsem uviděl na zahradě krásnej strom. To je Catalpa povídá Zdenek. Hned jsem si ji koupil a řádně velikou! Jak říká Mládek....my už se nedožijeme jak vyrostou, tak si kupujme vzrostlý stromy! Kdykoli se na ní podívám vzpomenu si na Rytíře a je mi smutno z koloběhu života. Až dokončím druhej díl Generace Beatles, tak já tam věnuju Rytířovi celou kapitolu, protože to je tak pozoruhodná postava! Škoda ho! Zdeňku, budiž ti země lehká! To ti přeju já i čtenáři mých webovek.

ROMAN SKAMENE - BIVOJ V DÍVČÍ VÁLCE!

Roman Skamene přišel do divadla do Dívčí války, bude hrát Bivoje! A já zvažuju, že v novém roce přestanu hrát, budu účinkovat pouze ve své univerzitní přednášce, to znamená v Ringově škole života a sexu. To dělám ve čtyřech se Sandrou Pogodovou, Mojmírem Maděričem a Martinou Šťastnou. Děláme scénky na jevišti a to je takovej živej improvizovanej program, tak tam budu hrát, ale v Dívčí válce už ne. Už mě unavuje to ježdění. Už nedojedu v noci domů, když nemám šoféra, tak nemůžu jet. Kurva, sedmdesátka je sedmdesátka! Tlačí se to na mě. Štve mě to, ale tak zatím ji mám. Jablonský by měl hrát za mě Ctirada a měl by ho taky mluvit mým hlasem. Uvidím, jak to diváci přijmou.

BODOROVÁ - RINGO A VÁŽNÁ HUDBA

V Muzeu hudby byla v létě výstava František Ringo Čech, velikán hudby. Tak zadali Silvii Bodorový, Silvie je vynikající skladatelka vážný hudby, kompozici na mý texty – Bodo Ringo Carmina. A oni ty texty vzali a volně s nimi pracovali a nakonec se to zvrtlo. Já jsem byl pyšnej, že bude symfonický orchestr, poprvé v životě! Já milovník vážný hudby, teď budu poslouchat, jak hraje symfoňák. Moje texty by recitoval Dalimil Klapka a byl tam ještě jeden herec. Vybraly všechny moje politický šlehy, takový ty „kradli“ a „ukradli“ a „zloději“ a „nakopat do prdele“ a co já nadával za těch 20 let na tom youtube, a tam všude. Tak to vystřihaly, vypsaly, daly si s tím práci ředitelka Muzea hudby a Silva Bodorová a Dalimil Klapka tam do tý hudby recituje tyhle moje politický nadávky. A ten druhej kolega, našli, že Francisco Quevedo psal před 500 lety úplně totéž jako já dnes na tehdejší poměry. Zloději, ...kradete,.... nakopat ty zmetky! Je to, jako kdybysme byli bráchové. Je to tak legrační, jak od sebe 500 let oddělovalo moje glosy a moje prohlášení od toho chlapíka. Uvádím jeho jméno, abyste se mohli podívat do encyklopedie. Bylo to pěkný, lidí tam moc nebylo, ale na vážnou hudbu moc nechoděj. Bylo to v neděli v 18.30. Ale já jsem měl takovou radost! Takovou radost!

DÍVČÍ VÁLKA STÁLE VYPRODÁNO! ( 45 LET !!! )

Jinak jsme hráli v Boleslavi Dívčí válku, bylo vyprodáno, velkej úspěch. To hrála jedna parta. Já mám teď dvě, dva soubory. V Boleslavi hrál soubor: Jarda Sypal, Pavlík Novotný a Marta Olšrová jako Vlasta a Kazi hrála Šefrnová a Šárka Kateřina Šildová. Jak říkal kdysi Šlitr, přijdu na jeviště, nevím, s kým budu hrát, rozhlídnu se a vidím: Á, u bubnu pan Čech, u klavíru Rudla Rokl a hned už jsem doma. Tak jsem koukal kolem sebe, odehráli jsme a druhá parta, to je Maděrič, Sandra Pogodová, Martina Šťastná, Roman Skamene, Martinák. A, jak říkám, až skončím na Nový rok, tak bude hrát pan Jablonský Ctirada. Děj se vůle Páně. Mějte se pěkně, moji drazí milovaný blbouni. Docela slušně se koukáte. Co bych si bez vás počal? Včera vás bylo na Webu 480 a dneska přes 600. To je dost, že si na mě uděláte čas, na dědouška. No, čtěte, čtěte, čtěte, dokud píšu! Chtěl jsem říct na shledanou za měsíc, no, zkusím to. Tak hodně štěstí!

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR