Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 17:47
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Listopad 2013

Teď vám, moji milí gardisti a čtenáři mýho webu způsobím šok, protože jsem se vzepnul k maximálnímu výkonu. Je to pro vás překvapení, protože je listopad a já opravdu píšu listopadový novinky!

SILVESTR - RINGO FAMILY

Začnu tím méně důležitým. Připravil jsem perfektního Silvestra. Dalo to velkou práci, psal jsem 90 minut zábavy, včetně muziky, písniček a nových textů. Možná, že nevíte, že když chcete natočit 90 minutovej program, musíte ve skutečnosti natočit 120 minut, protože něco se nepovede, něco se vystříhá. A teprve tak vznikne ten čistý 90minutový program. Byl jsem s tím velmi spokojenej, to vás nepřekvapí, protože já se směju sám sobě. Ale i Jirka Helekal udělal krásnou muziku! Koncipoval jsem ten Silvestr na Barrandově jako hra na tři útočníky, kdy jsem to připravil pro tři speakery, pro sebe, pro Petra Novotnýho a pro jednu komičku vynikající. Tak jsem se na to těšil a zároveň jsem měl strach, protože to je hra vabank. Silvestr je nejbolestnější den v roce. Já vím, jak se všichni i za bolšána v ČT1 báli Silvestra. Silvestr se točil už od března, připravoval se. Já jsem na to měl 3 neděle, vyvedlo se to, ale jak říkám, říkal jsem si: Kurňa, jak to dopadne? Je to takovej experiment. Mělo se to jmenovat Ringo family – Silvestr 2013. Pak přišla zpráva z Barrandova, že to rušej celej ten projekt. Uhraděj mi ale provedenou práci. Musím říct, že Soukupův Barrandov je velmi seriózní. Stala se z něj profesionální firma. Dobře hospodařej na rozdíl od těch předchozích, co měli Barrandov. Zjistili, že je to drahý. No, tak Silvestr drahej je. Z finančních důvodů to zrušili. Já jsem jim akorát vytknul, že měli jít nejdřív za majitelem s tou cenou, a teprve potom mě nechat pracovat. Je to v šuplíku, je to hotový, dá se to použít kdykoliv, jakkoliv, protože Silvestr je to tím, že si na konci připijeme... Všechno špatný je k něčemu dobrý. To dobrý, mimoto, že jsem napsal pěknej program, kterej mám připravenej, a to je vždycky dobře, protože jsem trochu líný, to už jste mohli zjistit. Víte, jak se deníček proměnil v měsíčníček, téměř čtvrtletníček. Ale když přijde nějakej redaktor, oni moc nechoděj, protože všechny televize jsou finančně totálně v prdeli, vyhazujou lidi, propouštěj, šetřej, škrtaj. Rvou se o poslední žvanec, kterej tam zbyl. Jakejkoliv redaktor, když mu nabídnu něco skvělýho, řekne: Tak to napište a přineste to. A to já psát nebudu jen tak na nějaký vágní „přineste to“, abych se dřel, pracoval, vymýšlel a on to vezme, přečte si to a řekne: Ještě se na to podívejte, nebo nějakou kravinu. Ale teď mu řeknu: Na, tady to je. Napiš to, tak jsem to napsal, bambulo. Přečti si to, pitomče, a přemejšlej, proč mi řekneš, že takhle skvělej scénář nechceš! Jinak je ten Silvestr velká prča. ( Pravda na hraně slušnosti! ) Hotel Berg zase zvětšil nabídku v mém hotelovém muzeu RINGOLAND. Tomáš Čermák mi přivezl Ringlovici, speciálně pálená slivovice, jako Ringlovice. Tak jsem podepisoval lahve a památeční certifikáty půlku neděle. ( Až jsem se z tý jedný otevřený ožral )

WEHRENBERG - MLADEJ A SKVĚLEJ!

Ale teď ta druhá pozitivní zpráva. Seznámil jsem se s režisérem Wehrenbergem. Skvělej režisér, pečlivej chlap, chytrej, milej. Znova se potvrdilo, že se stále roděj noví, šikovní mladí kluci. Budou stejně dobří, jako byla generace předchozí, jako je generace naše. Režisér Wehrenberg se zajímal o práci, pilnej byl, byl ochotnej jít se podívat na představení, které jsem hrál U Hasičů. K tomu se ještě vrátím. Poznal jsem skvělýho člověka a myslím, že s ním budu točit, pokud ho nějak nenaseru.

K NÁM CHODÍ JEŽÍŠEK A NÉ TEN ZMRD SE SOBAMA!

Další dobrá zpráva. Chodím nakupovat k Marks and Spercer. Když chcete opravdický maso, opravdickou zeleninu, opravdický mlíko, opravdický sýry, ne koninu, formelu, hovna a drcenou slámu, tak chodím nakupovat do Marks and Spencer. A co tam neměli! To, co hledám 20 let, je adventní kalendář s betlémem a s Ježíškem. Byli odvážní, protože britští muslimové jim jistě dají bombu do tý výrobny, kde to dělali. Tak jsem koupil dětem opravdický adventní kalendář. A taky na poště jsem koupil Ježíška v jeskyňce a nad tím betlémskou hvězdu! Tak snad svítá na lepší časy. Připravil jsem si nálepku: SANTA CLAUS NO, K NÁM CHODÍ JEŽÍŠEK. ZÁKAZ VSTUPU! Nalepím to na dveře. Tak takhle já bojuju proti, ne poněmčování, to bylo jiný století, ani porušťování, ale poameričťování mé drahé vlasti.

STATIS PRUSALIS

Hráli jsme u mýho přítele, řeckého bratra Statise Prusalise, Rudého barona na jeho zámku. Asi se opakuju. Něco mi říká, že jsem o tom psal minule, tak promiňte, neumím to vymazat. Tam je to vždycky pěkný. Oni jsou skvělí! Statis je vynikající. Představení bylo skvělý, bylo naprosto vyprodaný, lidi řvali. Měli jsme radost. I Sandra, i Maděrič, i Martina Šťastná. Řekové jsou velmi pohostinní, vy to víte, znáte to i z mejch webovejch stránek. Statis uspořádal po vystoupení takovou hostinu. Já jsem tam byl bez Pavla Erbena, bez svýho milovanýho kamaráda a šoféra, takže bych nedojel zpátky z Havířova, tak jsem tam spal na zámku. Já už tam mám pokoj, jak říkal Statis: „To je tvoje apartmá, Ringo!“ Tak jsem tam zůstal spát, tudíž jsem mohl jít na takovou malou hostinu, kterou Statis udělal. Bylo to milý. Pozval takovejch 30, 40 lidí, seděli jsme u stolu. Nosili dobroty, který pro nás připravili. Dokonce přišel Statis a říkal: „Chceš cigáro?“ Nabízel mi kvalitní americké cigáro, nebezpečí pro mé zdraví. Já mu říkám: „Statisi, já jsem přešel na doutníky.“ Tak chvilku zaváhal, pak v něm zvítězil přítel a řekl: „Ringo, já ti dám doutník. Já mám doutník, kterej mi dal Fidel!“ No tak to mě potěšilo. Za chvilinku přinesl krásnej havana. A já jsem si uvědomil, jak moc mě má rád, jak je to dobrej kamarád, když mi dává doutník, kterej mu dal Fidel Castro! A místo, aby si ho zarámoval, tak ho jde dát vyhulit kamarádovi, kterej chlastá panáka v jeho společnosti. Tak jsem si ho zapálil s takovou chutí! A Statis mi říká: „Prosím tě, Che Guevara mi říkal…“ Sledujte dobře, jak najednou historie vstoupila dostala do Havířova! „Che Guevara mi ukazoval, že do toho doutníku se musí píchnout zezadu párátko celý, aby dobře táhnul.“ Já říkám: „No, Statisi, to musel bejt Che Guevara ožralej, protože kubánskej doutník táhne dobře.“ Netáhnul, furt jsem to zapaloval, a pak jsem si uvědomil: „Kdy ti ho ten Fidel dal?“ „Před 30 lety, když jsem byl v Havaně, měl jsem tam vystoupení, tam mě Fidel a Che pozvali.“ Možná ještě dýl, když žil Che Guevara a to musel bejt Statis hodně mladej. Měli pravdu. Za tu dobu ten doutník vyschnul, tak jsem tam vrazil párátko, tak jak to dělal Che, a pak to teda opravdu táhlo. To bylo pokouřeníčko nádherný!

PODVODNÍCI??? CHARITA???

Přišel mi zase ůpěnlivý dopis, já to nenávidím a vždycky z toho mám dilema, Loutky v nemocnici. Taky jste to dostali? Jak jezdí skupina dobrých lidí hrát dětem do nemocnice s loutkama. A ještě jak vás lákaj na příspěvek, tak to sviňský na obálce: Maminko, kdy mně přijdou zahrát? A teď vy vidíte ty smutný oči těch dětí, jak ležej v těch postýlkách, jsou nemocný a těšej se a ptaj se maminky, kdy tam přijdou ti hodní herci hrát ty loutky. Hned jsem si vybavil zdravotního klauna. Maminko, kdy přijde zdravotní klaun? Tak jsem si říkal, jak ty kurvy z nás tahaj peníze takhle sviňským způsobem. Já se vás ptám, co když jsou to opravdu lidi, kteří mají rádi děti, klaun i loutky. Tak jim vždycky pošlu každýmu kilo a říkám si: Vy svině, jestli si dáváte honoráře a rozkradete to dětem, ať vás peklo pohltí, ať vás pánbůh potrestá, blesk z čistého nebe ať vás srazí do nejhlubšího pekla!

ULICE KARLA KACHYNI

Co mně udělalo radost, všimněte si, že jak se deníček scvrknul na měsíčníček, téměř čtvrtletníček, jak skáču z tématu do tématu. Když jsem odjížděl z Barrandova, kde jsem byl na poradě, tak jsem viděl ulici Karla Kachyni. A uvědomil jsem si, jak je krásný, že oni pojmenovali ty ulice na Barrandově po významnejch filmařích a režisérech. To je tak krásný, když nazvou ulici na místě, kde oni strávili celej život. To mě potěšilo.

DRAMA S PETREM.... nejlepším kamarádem...

Na závěr velmi smutná zpráva. Volal mi Pavlík i Lenka Novotná, že tátu ranila mrtvice. Strašný! To je to, z čeho já jsem vždycky měl strach. Tak první příznak byl, mi říkal Pavlík, že si všimla slečna Vodáková, tajemnice Petra, Ringo, chodil v pracovně do kruhu a mluvil k sobě jako ve třetí osobě. Mně to bylo divný, ale pak jsem si říkala, že se učí třeba nějakej legrační scénář. U nás, když říkáme kraviny, tak nikdy nevíte, jestli se neučí. Neučil se, už mluvil z cesty. Ještě mi říkala, že jezdil ten den v autě, druhej den měl jet do Las Vegas. Ráno byl podivnej, dojeli na letiště, Petr si pletl lidi a nemohl si vzpomenout, jak se jmenuje. Mluvil tak, že se vylekali a naštěstí přivolali letištního doktora. A ten řekl: Kdepak, žádný Las Vegas, okamžitě do nemocnice! Tak ho odvezli. Ještě dobře, že ho nenaložili do letadla, tam by to určitě nepřežil. V nemocnici ho okamžitě operovali, velmi těžká operace. Chodily zprávy, který mě děsily. Pavlík mi napsal: „Dnešní noc, Ringo, je rozhodující. To se hraje o všechno. Když přežijeme dnešní noc, tak to snad bude dobrý.“ Díkybohu jsme přežili. Byl jsem v šoku, Petr Novotný je můj nejlepší kamarád. Zrovna ten den jako naschvál vysílali Kdopak by se Čecha bál? Díl s Petrem Novotným, garda to určitě viděla. Měl jsem problémy se na to dívat, na toho čilýho Petra nabitýho energií. Tak, jak jsem ho znal, jak jsem ho vždycky obdivoval. Teď mi psal, přišla mi včera esemeska. „Je to den ode dne lepší, Ringo. Táta už začíná mluvit, hejbe rukama, nohama a už nás poznává, už ví, i jak se jmenuje. Tak drž palec.“ Držím všechny, který mám! Péťo, tak na tebe vzpomínám na svých webovkách, do kterých jsi mě stejně uvrtal ty. Byl to tvůj nápad.

TAKY VOLIČI!!!!

Málem bych zapomněl, patří to k Petrovi, k tomu skvělýmu zdravýmu Petrovi, kterej mě zasypával vtipnejma esemeskama, mailama. Napsal mi otřesnou věc. 6 týdnů působí v Česku firma Kouzelná půjčka, kterou vlastní britská firma Laurents and partner Ltd. Ta půjčuje menší obnosy, maximálně na 30 dnů. A kupříkladu za půjčku 5 500 korun na 20 dnů klient zaplatí úrok a poplatek ve výši 1 235 korun. Což znamená, že roční procentní sazba nákladů dosahuje závratných 3 938 %. Během těch 6 týdnů získala firma již 500 klientů, kteří mají kupodivu volební právo. Děsný!

S XAVEREM V DEN VOLEB!

2 dny předtím jsem ještě točil s Xaverem Veselým jeho rozhlasovej pořad na F1, byl to velmi tvrdej ostrej politickej rozhovor o volbách. Ale myslím, že všichni čuměli na volby, že nás vůbec nikdo neposlouchal. A třeba je to dobře. Je to nářez, kdo se chce s námi nasrat, najděte si to u Xavera na webu. (?)

 

Tak hezkej listopad, moji milovaní blbouni!

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR