Dobrý den, dnes je 22.07.2024 - 04:35
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

5. února 2015 PLAY BOY /HVĚZDY VINYLU/ ASTERIX / KLÍMA / TV MARKOVIČ / ČEŠTINA

NEMRAVNÉ OBRAZY

Tak copak je nového? Co se odehrálo nového v lednu? Byl jsem vyzván k zvláštní akci, a sice Playboy pořádá aukci nemravných obrazů. Není to pro veřejnost, je to pro vybranou společnost. V jejich klubu proběhne teď v únoru aukce nemravných obrazů. j Byl sem vyzván, abych se zúčastnil, což jsem velmi rád přislíbil, a dám tam dva oleje. Jeden se jmenuje "Spartakiáda tržní ekonomiky" a druhý se jmenuje "Chce vidět paničku". Oba je najdete v kolonce obrazy. Myslím, že oba dva mají velkou šanci na to, aby se líbily. Spartakiáda tržní ekonomiky má ještě vedlejší název, a sice: "Mezi zasedáním Parlamentu České republiky". Tak se dozvíte, jak aukce dopadla, a doufám, že taky vám budu moct poreferovat, jaký umělci vystavovali a jaký obrazy tam byly. Určitě tam bude Saudek, o tom nepochybuju.

 

ÚČAST NA WEBU

Měli jsme v lednu dvakrát rekord na webu, dvakrát se vás dívalo přes 600. To je obrovský množství! Měl jsem z vás velikou radost! Dokonce doba pobytu, zdržení na webu byla přes 6 minut. To je vynikající! Už jsme se zase vrátili k našim stabilním 350, ale ta šestistovka dvakrát za sebou mě velmi potěšila. Myslím, že jedno bylo po odvysílání toho mýho medailonku, který se z nepochopitelných důvodů jmenoval "Tajemství Františka Ringo Čecha" i když to žádné tajemství nebylo, ale repríza medailonu, který o mě natočil vynikající F. Polák. Oni to nazvali Tajemství, aby se lidi dívali, přitom to žádný tajemství nebylo. To, co se tam říkalo, všichni dávno znaj, akorát to Franta Polák nádherně, sestříhal. Já sám jsem koukal, co všechno jsem v životě dělal, chvílema jsem měl pocit, že je to o někom jiným, byl to i pro mě velkej zážitek.

 

HVĚZDY VINYLU

Na plný pecky už běží nedělní program Hvězdy vinylu. Vy, kteří čtete moje webovky, tak víte, že každou neděli na R Dvojce, na Rádiu 2 běží program Hvězdy vinylu od 10.30 do 11.00 a já mluvím se svejma kolegama, s vrstevníkama, a i s mladšíma, se staršíma, o muzice minulýho století, o vinylu, o gramofonovejch deskách. Měl jsem Evu Pilarovou, byla vynikající, VYNIKAJÍCÍ!!! Plná života! Štědroň! A bratři Neckářové samozřejmě taky, dokonce jsem s nima natočil dva díly. O paní Simonový ani nemluvě. Dneska jsem natáčel Jiřího Suchýho, což byl velkej zážitek, vy víte, jak já Jirku Suchýho obdivuju, jakej k němu mám obdiv a úctu. Byla to pro mě taková radost! A pak přišel Tonda Kny, můj kamarád a šéf skupiny Fešáci. Probrali jsme Fešáky, Petra Novotnýho a Tučnýho. Příští týden budu mít Oldu Říhu. Chtěl bych udělat Novotnýmu samostatnej díl a Tučnýmu taky samostatnej. Připravujeme taky Pavla Bobka. Je toho dost. Zpívalo nás tolik! Říkaj se tam věci, který se už normálně nedozvíte. Jsou tak intimní, a ty lidi, jak už jsou starší, a leccos můžou říct, tak říkaj strašně zajímavý věci.

 

RINGO - ASTERIX

Volali mi z dabingu, jestli bych nechtěl namluvit Asterixe, malovanýho, grotesku. Což mě nejdřív potěšilo, protože jsem si vzpomněl, jak Ringo Starr namluvil mašinky, slavnej anglickej dětskej seriál. Říkal jsem si: Hergot, Ringo mašinky, já Asterixe. Nakonec jsem jel s obrazama do Kunrševel a do Vídně, takže jsem nemohl s nima točit. Ale ta nabídka mě potěšila. Já už jsem namlouval jednou nějaký autíčko a jednou opilou myš. Pokaždý, když si na mě vzpomněli, tak můj nezaměnitelný tembr a nenapodobitelné sykavky by propůjčili postavě styl roztomilého šišlouna.

 

TV BARRANDOV

Připravuju Televizi Barrandov. Byl jsem na návštěvě u šéfa, pozval mě ředitel a majitel Soukup na Barrandov, já ho mám rád, mám pro něj velkou slabost. Bylo to setkání přátel. Je nabitý energií a vyždycky mě nastartuje, když mi dohasíná palivo .Probrali jsme život a ředitel Soukup mně nabídl "Teď teda, Ringo, můžeš dělat svoji zábavu, svoji estrádu. To co jsi vždycky chtěl točit!" Byl velmi vstřícnej a povídá: "Ringo, jdi pracovat. Chceš zálohu?" Já říkám: "Já zálohu nechci, nejdřív musím pracovat, a potom teprve odměna, ne jako v politice!." To se mi ještě nikdy nestalo, za celý můj život, aby mi někdo nabídl zálouhu! Ale potěšil mě, protože teď budu moct ukázat, co dovedu. Je to moje profese. Ty moje rozhovory se známejma lidma neměly takovej úspěch, jak jsem čekal, navíc to nebyla moje parketa.

 

RINGO FAMILY

Program se bude jmenovat Ringo Family, už mám napsané dva díly a půl. Bude to režírovat Jakub Wehrenberg, což je nejlepší režisér, jakýho jsem si mohl přát. Můj syn né, my bysme se hádali, on by nechtěl tatínka poslat do prdele a já bych nechtěl do prdele poslat synáčka, z Jakuba mám respekt a velmi rád to s ním budu dělat. Je pracovitej, už u mě byl, už jsme se radili.

 

MILAN MARKOVIČ

Budu mít partnera, a sice Milana Markoviče. Budeme dva na konferování, dva moderátoři, dva spíkři. On je ideální partner. Já se velmi často pohybuju na hraně kýče, jsem trošku neurvalej a víte, že jsem i malinký sprosťáček, ale Milan Markovič je noblesní džentlmen, tak doufám, že nám to bude fungovat. Poslal mi svoje poznámky k programu a jsou vynikající. Moc se na práci s ním těším!

 

OČIMA JOSEFA KLÍMY

Klíma mě vyzval, abych natočil "Očima Josefa Klímy". V první polovině jsem děkoval za superúředníka vládě, ostatně já vám to tady na webu zveřejním, ale to oni vystřihli a nechali tam druhou část mýho projevu, a sice soutěž, jak lidi hádaj, kolik výbuchů bude ve Vrběticích a v kolik co kde vybouchne. Budou za to dostávat body, je to zábavná soutěž. Kdo uhodne nejvíc nekontrolovatelných výbuchů, dostane výtečný ceny. No tak mám takový pocit, že ty úředníky vypustili ne proto, že jsme byli dlouhý, ale protože je pořád určitá obava nerozzuřit ty byrokraty tam nahoře. A vůbec nikoho nerozzuřit. Doba je opravdu špatná.

 

ČEŠTINA JDE DO PRDELE!

Čeština dostává tak na prdel, že mě to jako literáta štve. Teď poslouchám víc rádio, pouštím si Vltavu, kde je vážná muzika, občas na tu R Dvojku, na který teď vysílám. A já si zapisuju ty kraviny. Tak jeden soudruh tam říkal: Dostali jsme konečně možnost aplikovat hasivo! Možnost aplikovat hasivo je, bratři a sestry, možnost stříkat na to vodu nebo pěnu. Ale on neřekne, že hasit, stříkat vodu, ale aplikovat. Taky používejte! U nás hořelo a my jsme s tatínkem a maminkou všichni aplikovali hasivo! Ne vodu! Další chytrák zase říkal, mluvil o vybavení nějakýho domu, kterej je skromnějc vybavenej a on říká: Je to trochu diskomfort. Je to menší komfort, diskomfort. Blbec číslo 2! A blbec číslo 3: Kréma! Tvoří se na kávě kréma! Na ten kávě se tvoří to kréma! Debilové! Český výraz je krém! Na kávě je krém! Nebo ušlehali jsme krém. Ale noví Češi začali říkat kréma! A to se nechci opakovat změna názvu "Vyňatá slova" na liteárně imbecilní - "Vyjmenovaná slova" (Hovada! Hovada!) Taky jsem si přečetl v novinách recenzi na zajímavej film, myslel jsem si, že na něj půjdu, ale recenzentka na konec tý recenze příšerný, imbecilní a idiotský říká: Eringa se soudí s manželem a vyhraje.

Díky, krávo! Teď už na to nemusím chodit.

Díky za věrnost a držte se, bratři. Jedeme s kopce!

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR