Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 18:33
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

KVĚTEN 2014 KUBELKOVÁ - SLAVIE - OKAMURA - LŮČNICE

POHLREICHOVA SKUTEČNÁ VEJCE

Tak měsíc se s měsícem sešel a je tady dubnový deníček. Co teda se všechno zajímavého v dubnu událo v mém životě a v životě mých fanoušků? Jednoho dne zazvonila u mých dveří sousedka, manželka Zdeňka Pohlreicha odnaproti, přinesla mi ošatku bílých krásných vajíček a říká: „Ringo, tady ti přináším vejce z naší farmy. To jsou vejce, který snesly slepice, který nežerou ani hovna, ani naftu, ani kostní moučku, nic, jenom zrní, a proto jsou ty vajíčka tak pěkný a budou ti i chutnat.“ Tak jsem poděkoval, rozdělil jsem se s dětma. Opravdu musím říct, není to placená reklama, že ty vajíčka byly nádherný. Už jejich barva, když jsem je rozklepl, krásný žluťounký, byly dobrý. Musím, ještě dlužím Pohlreichům, vrátit tu ošatku. Musím při tý příležitosti požádat, jestli bych nemohl být odběrcem vajec z jejich farmy. Pokud se ovšem Pohlreichovi zaobírají drobnými kupci.

SLAVIA A URÁK PELTA.

Byl jsem na Slávii, kde jsme hráli, myslím, že jsme se tím zachránili. Radovali jsme se moc. Slávisti volali: Pelta je .urák a rozhodčí přerušil na 10 minut zápas. Mě to strašně rozčililo, a když jsem točil vstup pro Klímu do jeho programu, tak jsem řekl, že jednak jsme volali: Pelta je .urák, a navíc si myslím, že u nás je svoboda slova a tudíž si divák může volat, co chce, pokud to nejsou vyloženě rasistický výkřiky, nebo něco tak strašnýho, ale to nebylo. Řekl jsem, že nevím, jestli je Pelta .urák, protože ho neznám, ale když mu to tak vadí, tak by měl udělat všechno pro to, aby .urák nebyl. Rozhodčí navíc přerušil za trest na 10 minut zápas, což je neslýchaný. To řekl i holandský trenér Slávie Pastoor, že se v životě nesetkal s něčím takovým, aby se za volání přerušil zápas. Jo, když se bude volat něco hnusnýho, a jednota dostane pokutu, to bych jako bral, ale taky se mi to nelíbí. Diváci hodně zaplatěj, tak ať si řvou, co chtěj. Od řvaní k napadení, a k fyzickýmu útoku je daleko.

KISEL A VNUCI FRANTY VESELÉHO

Radovali jsme se moc, objímali jsme se tam, seděl jsem s Kačerem v rohu ve VIPce s Honzou Kodešem, a přišel Kisel s tím, že mluvil s rodinou Veselých, přišel mi to říct, že jednaj, že by nejmladší Veselý, nejtalentovanější z rodiny Veselých, brzo nastoupil za Áčko. Říkám: „No, ale tak jeho bráchu musíte vzít zpátky. Toho jste odsunuli někam na vedlejší kolej. Rodina vás nemá ráda a já taky ne! To se prostě nedělá! Oba Veselé zpátky. Ten mladej, velmi talentovanej, i ten starší, kterej hraje dobře. Hrál, dal gól, jděte do hajzlu Kiseli s celým realizačním teamem. Veselýho zpátky! Věříte, pane, ve fotbalovýho pánaboha?“ On říkal: „Samozřejmě.“ „Tak nakuřte oba Veselý zpátky do mužstva a uvidíte, jak se všechno změní.“

PROF. PIRK NESMÍ OPEROVAT KDYŽ HRAJE SLAVIE!

Bylo nám divný, že nepřišel pan profesor Pirk na tak klíčový zápas a slečna Schejbalová, tajemnice oddílu, říkala, že pan profesor Pirk operuje nějakou paní. A to jsme se podivovali všichni, Kodeš, Kačer i já: Panebože, proč dal přednost operaci nějaký paní, když hraje Slávie? „Paní mohla počkat. Infarkt se neposere! Nic není důležitějšího, než zápas Slávie,“ řekl režisér Kačer. Já jsem to jenom potvrdil. Bylo nám líto, že pan profesor Pirk u toho nebyl. Nandal jsem si vepřové ragů, ale když jsem viděl jak Honza Kodeš jí pouze zeleninu, zastyděl jsem se, dal ragů Kačerovi a nandal si nechutnou zdravou stravu!

PUSŤTE KÁJÍNKA HAJZLOVÉ!

Byl křest Kajínkovy knížky, já už jsem se o ní zmiňoval. Bylo to krásný a zároveň smutný. Přišlo tam dost lidí. Návštěva byla dobrá. Já těžce nesu uvěznění Kajínka, nevěřím opravdu, že něco provedl. Dokonce tam vystoupil jeho přítel, velmi sympatickej člověk, a jmenoval lidi, kteří za Kajínkovo uvěznění mohou, údajné iniciátory celý akce. Řekl to veřejně, a nahlas ,ale myslím, že nikdo si toho moc nevšímal. Po křtu za mnou přišla Kajínkova sestra, poděkovala mi za bráchu. Já jsem říkal: „No, nedá se nic dělat. Jak jsem slíbil, intervenoval jsem i u Miloše na Hradě, neodbyl mě, ale nevidím to, slečno Kajínková, moc dobře. Pozdravujte bráchu, je to chabá útěcha, že s ním cítím. Leží to na nás všech, co milujeme spravedlnost, jako kámen.“ Věřím, že se na tomto světě neděje nic bez příčiny, doufejme!

MIMINO DO OKAMUROVI PARTY

Když jsem jel hrát do Břeclavi, volal mi, tuším, pan Večerníček, to je asistent Okamury, že se mu narodila dcera, a jestli bych jí nešel za kmotra. Tak jsem řekl: „Pane Večerníček, samozřejmě rád, ale musíte s miminkem za mnou. Já na Moravu jenom tak, na křest nepojedu. Na to je můj čas příliš vzácný. I když si uvědomuju, že vaše dcerka bude vynikající.“ Tak jsme se domlouvali, on řekl, že zavolá, nezavolal. Až včera, když jsem jel do Opavy, tak se ozval, že toho maj moc s Okamurou teďka před volbama a že křest uděláme později. Řekl, že Okamura se se mnou velmi rád sejde, ale abych počkal, až bude po volbách. A pak že si udělaj čas a přijedou ke mně na Jíloviště na kafe. Okamurovi já držím palec a jeho názory jsou mi velmi blízký. Není ani rasista, ani fašista, jsou to všechno nesmysly idiotů, kteří ho očerňují. Já mám akorát jednu výhradu k tomu všeobecnému referendu. I v referendu se dostanou k hlasování největší blbci. Těch přijde většina, čili já nevěřím v pozitivní výsledek takový akce, ale Okamuru mám rád a probereme spolu politiku.

KŠANDA JARDY SYPALA

V Břeclavi byl obrovskej úspěch, v divadle v Ústí obrovskej úspěch, já neustále jásám, když se dívám škvírou v oponě. Tentokrát už bez Jardy Sypala, kterej si postavil vlastní soubor, hraje program, kterej se jmenuje, tuším, Kšanda. Je to na hraně vkusu, ale tam se Jarda vždycky pohyboval, nicméně s tím má velkej úspěch. Já z toho mám radost, protože mám Jardu rád, vlastně nic jsme si neudělali. Odešel ode mě z divadla, kde byl 13 let. Martinák mu včera v šatně posílal pohled, takovej legrační. Jedinej Roman Skamene proti tomu protestoval, říkal: „Nedělejte to, nechte ho žít. To je slušnej člověk, on si jede po svým.“ Já mu napsal na ten pohled, že ho mám rád, a nemyslel jsem to ironicky. No, Jarda je zuřivec taky jako já. Vteřinovej cholerik. Přál bych mu budoucnost, jemu i jeho divadlu. Jen jsem ho prostě vyměnil, nic hroznýho jsme si neudělali. Ale Jarda mi to nemůže odpustit. Ale jak říká Bartoška - co chcete, vždyť jsou to herci!

MADĚRIČ GENIUS KOMIKY

Narvaný sál, obrovský úspěch! Maděrič je zázrak, to je mistr humoru! Jeho mimika, to, jak hraje! Prostě všichni se osvědčili: Jablonský, Maděrič, Martinák! Roman Skamene, když vyleze jako Bivoj! Obrovskej úspěch. Hrajeme všichni, máme velikou radost. Je to vlastně už třetí vlna obrovskýho zájmu o Dívčí válku. V mým životě proběhly tři velký vlny jako sínusovka. První velká vlna byla Navrátil, Maděrič, Jirák, pak přišla Uršula, Kubelková, Kornová, další vlna a tahle třetí, to je právě Martina Šťastná, Miluška Bitnerová, Sandra Pogodová - silná trojka. Stejně tak jsme měli obrovskej úspěch v Prostějově a včera v Opavě v kině, ne, že bych se chlubil, ale radost mi to dělá. Doufám, že to nějakou dobu vydrží.

HŘEBEJK U FORMANŮ V NEW YORKU

Přišla mi esemeska s obrázkem LOŽNICE od režiséra Hřebejka z New Yorku, kde mě zdraví. Byl u Formana v New Yorku v bytě a tam samozřejmě visí moje Praha. Já už jsem se několikrát tady chlubil, jak si vážím toho, že se na mě dívá jeden z nejslavnějších režisérů světa. A jeho děti a jeho manželka. Všichni se koukaj, a když se někdo zeptá: „Kdopak maloval tu krásnou Prahu?“ Tak Forman řekne: „To namaloval Ringo Čech.“ Nastříkám si z toho asi do trenýrek, ale to je přece pochopitelný.

KUBELKOVÁ V ZAJETÍ BULVÁRU

Byla u mě na návštěvě, pracovně, Ivuška Kubelková. Má někde v TV nějakej magazín, kterej se jmenuje… Nevím, jak se jmenuje, já se na tyhle sračky nedívám. Říkám: „Ivuško, jebu, jebu bulvár a tyhlety levný programy, kdy vás vlastně nechaj mluvit jednu a půl minuty, ostříhaj to, co říkáte, jsou to samé kraviny. Udělám u tebe výjimku. Ivuško, jsi moje herečka, hrála jsi u mě dva roky, mám tě rád. Výjimečně přijeďte točit tu sračku, udělám to pro tebe.“ Přijela, byla hrozně milá, slušelo jí to, jak jinak. Je to jedna z nejkrásnějších ženskejch. Myslím, že polovinu toho, co jsem řekl, nebudou moct vysílat, že jí to vystříhaj. Hlavně jsem říkal: „Ivuško, tohleto dělám jen pro tebe“ Ukázala mi obrázek svejch dvou dětí, rozkošný holčičky. Taky jsem se ptal, jestli si vzala Volopicha, protože mně se to plete. Iva říkala: „Já Volopicha nemám, já mám výtvarníka, Čecha, kterej má německý občanství a je to fajn chlap.“ Tak jsem říkal: „Tak se někdy, Ivo, zastavte, já ho rád poznám.“ Iva je chytrá, umí si vybrat. Její život ozdobilo několik lidí z jiné branže, kterými se chlubit nelze. Nebylo jich zas tak moc proti ostatním misskám. Ale tohle je, myslím, dobrá volba. I když, co je dobrá volba, bratři a sestry? Posuďte sami. Ukáže čas!

PRODEJ DŮM A KUP SI LÍSTKY NA PRAŽSKÝ JARO

To je asi tak všechno, co se odehrálo v dubnu. Že jsem byl na Filharmonii tenhle měsíc třikrát, to vám psát nebudu. Nádhera! Zajděte taky někdy, blbouni, poslechnout si Filharmonii. První housle hrál Vilímec a tak jsem nezuřil. Vadily mi dvě tlustý ženský, to by Tallich nestrpěl. Musím znovu citovat husitského hejtmana Chvala...,, zdá se holky, že sloužíte více břichu svému, nežli umění!,, Koupil jsem si lístky na Pražský jaro, to jsem se teda prohnul! No ale je to pro mě daňově odčitatelná položka, což je náplast, ale velmi chabá náplast na ten ranec, co jsem vypláz.

MILOŠOVO VAJÍČKO

Kdo čtete pravidelně deníček, víte, že jsem maloval dřevěné vejce na hradní akci snižování státního dluhu a jak mi to dalo práci, protože jsem nedokázal vejce udržet v klidu. Olda Lichtenberg mě potěšil, protože se prodalo skoro za 90 000 Kč. Zavolá mi kdo ho má a já vám to vykecám a pochválím ho.

BARDEJOV NA LIVERPOOLU

Když jsem sledoval nešťastný zápas, kdy Liverpool ztratil titul s Crystal Palac a to navzdory tomu, že už vedl 3:0 všiml jsem si za brankou velké vlajky Slovenska s nápisem Bardejov! Pochopil jsem, že vynikající slovenský obránce Škrtel asi je tam rodákem. Mám slováky moc rád, zejména slovenky a co jim opravdu závidím je právě Škrtel a Lůčnica. Bože! Chci tanečnici z Lůčnice, opuštěnou s malým miminkem aby mě nenutila k opožděnému rodičovství, sirotka bez rodičů, bez příbuzných a milovnici nestandartíhosexu! K tomu mi dopomáhej Bůh!

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR