Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 18:04
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

15. listopadu 2015 SAUDEK - SIEGL - KOHÁK - SCHOBEROVÁ - BANÍČEK DO PIČI!

 

Čím bych začal? Svojí oblíbenou Darjou Klimentovou.

 

DARJA KLIMENTOVÁ

Darja Klimentová měla vernisáž svých fotek v divadle u Heřmánka. Samozřejmě byl jsem strašně zvědavej, tak jsem tam šel. Vernisáž, to je to správný slovo, byla pěkná, Darja mluvila velmi dobře, Heřmánková tam nechala jako kulturní vložku zpívat jejich herečku. Nahoře byla zrovna zkouška a dívka se uvolila, že teda ochotně zahraje na Darjině vernisáži. Měla ukulele. Víte, jak já jsem náročnej, čím jsem ošklivější, tím radši se dívám na hezký holky. Velkou radost jsem neměl, na ukulele taky moc neuměla. Zpívala svoje písně. Byly tak příšerný, že jsem byl v pokušení je o ně požádat, abyste mi uvěřili. A vlastní texty taky zpívala, že nemohl jsem uvěřit vlastním uším, tak jsem si říkal, že půjdu za ní a požádám ji o nějakej ten text, protože byste si ho měli přečíst. No, děs, děs! Ale Darja byla skvělá, Heřmánková taky docela dobře mluvila. Moc připravená nebyla, ale je to zkušená ženská, má praxi. Darja byla milá, my jsme pak šli za ní s Klaudií. Darja říkala, že měla workshop, že byl výbornej. Co ji zarazilo, co ji mrzelo, říkala, že byl den před zahájením baletní sezóny a na sál nepřišla vůbec žádná baletka se rozcvičovat, připravovat po prázdninách. Jenom jediná, mladá Francouzka Sophie Benoit. Darja to tak ocenila! Říkala: „Je to smutný, že tahle jediná krásná mladá Francouzka šla cvičit. Musí milovat balet!“ A to je právě ta Francouzka, kterou já jsem zkoušel na minulým workshopu sbalit. Podařilo se mi s ní zavést rozhovor, kterej spočíval v tom, že jsme na sebe čuměli. Ona neumí česky, mizerně anglicky, já neumím francouzsky, taky mizerně anglicky, tak jsme si jen pogratulovali, objali jsme a rozešli jsme se. Tak takhle se mi daří balit cizinky, škoda. Ale dala ji Darja za příklad, řekla: „Běž se na ni podívat.“ Ona dokonce v něčem dělá, v nějakým baletu a je výtečná. Čumíme pořád na Giselle. To je něco neskutečnýho. Můžu vám doporučit, abyste si našli Giselle s Darjou Klimentovou a budete v němým úžasu. Já už to znám nazpaměť.

 

RINGO FAMILY II.

Natočil jsem druhý díl Ringo Family. Zpíval jsem Blues o bolesti, byl tam Vlastík Harapes s malou baletkou, Fešáci zpívali Lízu, dva hudební komici z Bratislavy, který přivedl Markovič. Štědroň zpíval Belindu, hosta z bordelu hrála Marta Olšrová, zpívala Gimi det ding. Myslím, že se to povedlo, ale měli jsme smůlu, protože je to sobotní program, Barrandov to dává v sobotu ve 20.20 a proti tomu šla premiéra toho programu, co ho máte tak rádi: Stardance, se to, myslím, jmenuje. Stardance smetlo všechny programy, na Nově, na Primě, všude. Všichni jste čuměli na Stardance, takže jsme neměli velikou návštěvu, neměli jsme moc diváků. Na to první Ringo Family se dívalo 250 tisíc lidí a nebyla to náhoda, protože mi říkal režisér Wehrenberg, že zůstali celejch těch padesát minut, čili zapnuli si nás a nikdo neodešel až do konce, z toho jsem měl radost. Ale Family II mělo prostě smůlu a vím to určitě, že ho Barrandov stáhnul, další už točit nebudeme. Těžko konkurovat Stardance, ale musím se vám přiznat, že ač to respektuju, moji milí čtenáři, je málo programů, který bych si vůbec nezapnul, jeden z nich je právě Stardance. Ale nechci vás kritizovat, proti gustu žádný dišputát.

 

PREZIDENTI

Namaloval jsem obraz Prezidenti, všichni jsou na obraze. Najdete ho taky, doufám, že už ho zavěsil můj webmaster v kolonce Obrazy. Ti komunistický prezidenti mají rudý vlasy, chtěl jsem je nějak odlišit, nešťastník Hácha má černý, uvažoval jsem, že bych Masarykovi a Milošovi Zemanovi udělal svatozář, ale pak jsem si to rozmyslel, udělal jsem takovej pěknej civilní obraz. Uvidím, co na to moji zákazníci. (Už je prodanej….začínám ho malovat znova!)

 

GALERIE MĚSTA OLOMOUC - 2. prosince 2015 od 17 hodin

Budu mít velkou výstavu v Olomouci, v Galerii města Olomouc. 2. prosince je vernisáž. V Olomouci jsem vystavoval u Znenáhlíka, to je malá galerie, Olomoučáci ji budou znát, je to známej galerista. Tohle je oficiální galerie města Olomouc, dávám tam opravdu téměř všechno, velmi exkluzivní sadu. Nenechám si doma nic, všechno pojede do Olomouce. Takže 2. prosince přijďte se, gardisti, podívat. A v Olomouci to končí koncem roku.

 

GELERIE CHAGALL - 7. ledna 2016 od 17 hodin

Celá výstava se přesouvá do Ostravy do galerie Chagall, kde 7. ledna bude moje vernisáž v Ostravě. V Ostravě jsem ještě nevystavoval, na to se moc těším, protože víte, že Ostrava, to je moje město. Mám tam největší návštěvy na severní Moravě, i se Schelingerem. Ostrava, to byla naše pevnost. Po těch 8 vítězných letech, když nás začal vytlačovat Katapult z ostatních krajů, ale v Ostravě jsme se drželi nejdýl a taky na Slovensku v Nitře. To je taky naše město. Přijďte, uvidíte píču i zvířátka!

 

SCHOBEROVÁ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA MINULÉHO STOLETÍ!

Volali mi z rozhlasu, chtěli vědět něco o Martě Kadlečíkový, o který já píšu, čtenáři mých knih o ní vědí hodně. Hodně jsem o ní psal, citoval ji. Dopis od ní je v knížce Generace Beatles 1. Doporučil jsem redaktorce, jestli chce hodně vědět o Kadlečíkový, ať zkusí zavolat Olinku Schoberovou, která se s ní velmi dobře znala. A zároveň jsem požádal redaktorku, jestli by nebyla tak hodná, jestli Olinku dožene, aby jí řekla, že bych s ní chtěl mluvit. Ať se mě nebojí, že bych s ní chtěl udělal rozhovor, protože rád bych zpovídal vůbec nejkrásnější Češku, jakou jsme kdy měli. Po Adině Mandlový je to právě Olinka Schoberová, která se naprosto vyrovnala třeba Claudii Schiffer. Byla nakonec veliká hvězda. Klikněte si ji, jestli má svoje stránky a přečtěte si o ní něco víc.

 

G1 a G2 AUDIOKNIHA

Země pohádek, se jmenuje nakladatelství mýho kamaráda Srbeckýho, chce vydat audioknihu Generace I a Generace II. Já na to nemám, abych ji načetl celou ale pomahá mi Sandra Pogodová, Uršula Kluková a Mojmír Maděrič. Čtou nádherně. Ale já se s tím potýkám, furt kašlu. Jak říkal Srbecký: „Furt vystřiháváme tvoje chrchlání, kašlání, přeřeky a breptání.“ No, na audioknihu se strašně těším, ale pořád jsem to nenačetl a nevím vůbec… Čeká mě ještě asi tři sta stránek. Je to nad mý síly, tak se odvážím a zavolám Srbeckýmu, ať to dá někomu jinýmu, třeba režisérovi Kačerovi, mýmu kamarádovi.

 

DÍVČÍ VÁLKA V BRUSELU!

Dívčí válku budou hrát v Bruselu, to mě potěšilo. Skupina bruselských úředníků, sekretářek, všech možných referentů, nastuduje Dívčí válku, to je pro mě pocta. Jsou to ochotníci, poslal jsem jim scénář. Maj do toho velikou chuť, dokonce mě pozvali na premiéru. Uvidím, nerad už jezdím z domova, ale do Bruselu bych se možná jel podívat, jak to udělali lidi, kteří mě maj rádi a kterejm stojí za to nastudovat Dívčí válku. Tak když v tom Bruselu budu a potkám nějakýho vyššího úředníka, tak budu mít šanci poslat ho do prdele s celou Evropskou unií.

 

TO JE NÁŠ BANÍČEK DO PIČI!

Vystoupil jsem v Radvanicích na Ostravsku. Velmi krásný vystoupení, měli zrovna pouť. Řvaly tam kolotoče a Ostraváci chodili už trochu zkalený, tak jsem měl strach, jestli mě vůbec budou poslouchat. Poslouchali, pak za mnou přišli a říkali mi: „Ty pičo, máme tě rádi.“ To je velká pochvala, jakmile vám Ostravák řekne: ty pičo, to znamená, že má k vám krásný vztah. Řekli mi nádhernou věc: „Vy Pražáci máte velkej problém, protože řešíte, zda jste sparťani, či slávisti, my jsme tady všichni Baníček, ty pičo.“ Není to nádhera?

 

CONCORD

Četl jsem o společnosti, která chce obnovit letadlo Concord. Já považuju Concord za jeden z nejkrásnějších a největších technických zázraků minulýho století. Neznám nic krásnějšího v oblasti techniky, než je letadlo Concord. Nejsem sám, skládaj se na to v celý západní Evropě. V Británii dokonce vynesla ta sbírka už 180 milionů liber. Kdybych věděl kam, tak bych jim taky poslal stovku. Stovku posílám všem: na dřeň, na vozejk, na antilopu, na loutky v nemocnici, na zdravotního klauna, prostě říkám, když by to udělal každej, tak dostanou všichni slušnej obnos.

 

KŘEST KNIHY O LAS VEGAS

Xaver Veselý, můj přítel, křtil knihu o Las Vegas a požádal mě, jestli bych přišel jako kmotr. Pozval Saudka a Petra Novotnýho. Bylo to krásný. Novotnýho jsem viděl po dlouhý době. Nemůžu říct, že by se něco zlepšilo, bylo mi to líto a jsem z toho vždycky smutnej, když vidím svýho nejlepšího kamaráda, jak jen těžko hledá slova a špatně formuluje, ale na druhou stranu jsem měl radost, protože on si to neuvědomuje, on neví, co se stalo. Říká: „Ringo, je to pořád lepší a lepší. Brzo zase někam pojedeme!“ Bože, takovej skvostnej člověk! Nepojedeme už nikam.

 

SAUDEK JE KING!

Saudek byl prima, měl tam svoji manželku s batoletem, no, kolik mu může bejt? Tři čtyři roky. Byl skvělej! Tak jsme probrali situaci. Říkám mu: „Saudku, udělej mi portrét, ale ne nahej, ne s prdelí u tý zdi, jak fotíš, bez pinďoura. Udělej mi portrét, chtěl bych mít portrét od Saudka.“ Saudek ochotně souhlasil. Říkal: „Dobře, Ringo, nafotím tě.“ Požádal jsem, jestli je jako já, tak si to bude pamatovat dvě minuty, ale řekl jsem to jeho ženě, tak doufám, že budu mít na starý kolena fotku od mistra všech mistrů.


ČTVRTNÍČEK KRÁL KOMIKŮ

Čtvrtníček načetl Ringo Duende, to je takový… Čtvrtníček má prostě takový program na internetu, lidi ho milujou, kdy odpovídá na můj rozhovor, kterej jsem vedl s Drtinovou. On vymaže Drtinovou a klade mi otázky, nechá moje odpovědi, je to velmi vtipný. Čtvrtníček mě má rád, ten si může dělat s mejma rozhovorama, co chce. Bylo to výborný, Čtvrtníček je jeden z našich nejlepších komiků. Já si ho velmi vážím, mimoto, že je dobrej bubeník, tak je vynikající komik.

 

RINGO VERSUS KOHÁK

Pozvala mě O2, abych komentoval zápas Sparta-Slávie. To znamená, že budeme ve studiu a mimo normální komentář sportovních komentátorů pozvali Koháka a Sígla za sparťany a mě a Mirka Jirkala za slávisty. Byli jsme odděleně, každej v jedný místnosti a komentovali jsme to. Bylo to dobrý, Kohák se snažil, já jsem se snažil, myslím, že jsem bodoval, protože to běželo na internetu ještě dlouho, pak to stáhli, protože jsem tam poslal do prdele naše rozhodčí, takže myslím, že na přání svazu rozhodčích to smazali. Zůstaly tam jenom nějaký fragmenty. Vy si to umíte najít.


SIEGL - INCOMPARABILE!

Vyhráli jsme nad Spartou 1:0, takže jsem byl ušetřen sparťanských vtipů. Kohák přišel, pogratuloval mi, ale neměl radost, a vysmahnul. Zůstal tam Sígl, kterýho já mám velmi rád a obdivuju ho a říkal: „Ringo, já jsem fandil Slávii.“ Myslel jsem si nejdřív, že si ze mě dělá prdel, ale potom mi to vysvětlil. Strašná věc! Sígl mi řekl: „Ringo, představ si, po tom, co já jsem pro Spartu udělal…“ Musím to potvrdit, byl jeden z nejlepší útočníků, jaký kdy Sparta měla, a jak jsme se ho my slávisti báli! Kolik gólů, hlavně hlavou, nám dal a vůbec. Tak říkal Sígl: „Představ si, že mě Sparta vyhodila na Vánoce. Dostal jsem vyhazov ve formě mailu, abych tam už nechodil.“ Bylo mi ho líto a pochopil jsem, proč fandil Slávii. Nemůže to Spartě odpustit. Nechápu to a nerozumím tomu, proč se Sparta takhle chová ke svým velkým synům. Chci připomenout i Poborskýho, vyhodili ho esemeskou.

 

ŽE BY ZLODUCH KYSEL???

Taky jsem zpovídal Jirkala, mýho velkýho kamaráda, který se mnou ten program dělal, a říkal jsem mu: „Prosím tě, kdo za to může, že zlikvidovala Slávie staršího vnuka Franty Veselýho? Hrál dobře, hrál dlouho. Dal dokonce gól, byl dobrej.“ Říkal jsem: „Tak mi řekni, byl opravdu dobrej?“ On říkal: „Byl, byl velmi dobrej.“ „Tak mi řekni, kdo ho vyštval?“ „No, pravděpodobně Kysel, ale nevím to určitě.“ Je moje povinnost najít viníka a mediálně ho potrestat. Pomstít Frantu Veselýho, jednoho z nejlepších poválečnejch fotbalistů.


ŘÍMOV A „LÍNÝ“ FARÁŘ

Byl jsem v Římově, v mým milovaným Římově. Navštívil jsem hrob babičky a dědečka, prošel jsem se po vesnici, poseděl jsem v Getsemanské zahradě, u Stádního dvora, u Poslední večeře. V Římově je novej farář, říkali mi farníci, že v Římově nechce bydlet na tý nádherný faře. Dojíždí z Budějovic. Musí to bejt dobrej farář, když nechce bydlet se svejma ovečkama a musí se vracet do Budějovic, kde se něco děje. Co může farář? Třeba chodí na diskotéky, nebo honí holky. Nechci mu sahat do svědomí, ale až pojedu příště do Římova, tak ho zkusím vyhledat a zeptám se ho, proč dělá v Římově faráře, když mu Římov smrdí.

 

LUBO VIRAG SLOVENSKÁ MEGASTAR…

Měl jsem připravenej program Ringo Family č. 3, ke kterýmu teda nedojde. Je celej napsanej, ale točit ho nebudu. Chtěl jsem vás jenom upozornit, že jsem měl připravenýho hosta. Když u mě byl Vlado Hronec, můj kamarád, slavnej bratislavskej kapelník, tak mi ho doporučil. Jmenuje se Lubo Virág. Napsal velkej hit, kterej se jmenuje Načo pojdem domov? Proč mám jít domů, když tam nikdo není. Ten je v báni, ségra utekla, máma tam není, táta utekl, tak nádhernej, vtipnej text a Lubo Virág nádherně zpívá. Divil jsem se, že mi takovej hit unikl, ale na Slovensku prej byl velmi slavnej. Tak jsem se těšil, že ho představím Čechům, tak snad při nějaký jiný příležitosti. Ale volal jsem mu a říkám: „Lubo, jestli byste chtěl, já bych vás vzal do svýho televizního programu, kterej mám na televizi Barrandov.“ A on říkal: „Jéžiš, Ringo,… To mi voláš ty! Jéžiš!“ Měl takovou radost, říkal: „Já jsem se teď vrátil, my jsme hráli v pařížský Olympii. Teď jsem se vrátil se svojí kapelou. To mi nebude nikdo věřit, že mi volal velký Ringo!“ Tak jsem měl radost. Říkal: „Víš, Ringo, mně bylo osm nebo sedm let, já jsem byl na tvým koncertě se Schelingerem, seděl jsem na koncertě, tak jsem zbožně koukal na vás, a kdyby mi tenkrát někdo řekl, že spolu budeme mluvit, že mi budeš volat! To je nádhera! Jakmile přijedu do Prahy, tak tě přijedu navštívit!“ Hitmaker Lubo Virág! Podívejte se na něj.

 

KNIHOMÁNIE

Co bych vám ještě na závěr řekl? Psal jsem úvod, protože byl křest mý knihy, Knihománie, taková veliká akce, kde jsme se všichni sešli. Já už jsem na ní byl vloni, je to velmi pěkná akce. Byli tam slavný lidi, slavný autoři (Pohlreich, Janoušek z Mladého světa, autor Čtařlístku, Sára Saudkováa další….) měl jsem tam říct něco o svý knížce. Každej z těch autorů napsal něco. Já jsem taky něco napsal a tím bych se taky s váma rozloučil: „Moji drazí čtenáři, jste-li jací, ale asi ano, jinak byste mě nepovzbudili úspěchem prvního dílu. Rád bych uvést ohromující, na současnou dobu nevídaný náklad! Protože nevím, jaký zisk přiznalo moje nakladatelství finančnímu úřadu, s těžkým srdcem svůj triumf zamlčím. Proč jsem napsal druhý díl, když generace Beatles je už dnes na vymření? Ivan Mládek mi řekl: „Ringo, máme smůlu, že naši čtenáři umřeli dřív než my.“ Literatura je naše poslední pevnost a v ní vy, moji zbylí čtenáři, obklopení kolem svého milovaného Ringa, svedeme závěrečnou bitvu s počítačovými, potetovanými, vyholenými a provrtanými piercingovými blbci. Noví Češi neporozumí mé knize, protože u každého druhého slova nebudou znát jeho význam. Nevědí, co je politbyro, fizminutka, Tuzex, devizový příslib, základní vojenská služba, SČSP, ROH, DDT, pomocná stráž VB, uliční výbor, mladí ochránci hranic atd. Jsem šťastný, že jsem žil ve století Beatles a Karla Gotta. Jsem pyšný, že jsem rudý Ringo a že ten modrý Ringo v Londýně stále žije a je téměř stejně slavný jako já.

 

RADUJTE SE, ČECHOVÉ! JSOU TU UPRCHLÍKOVÉ!

Přichází těžká doba a mrzí mě, že už vám nepomohu, což je škoda, protože jsem dobrý střelec. Lidé, čtěte! Bůh ochraňuj českou kotlinu a prezidenta Zemana. Pryč s uprchlíky! Váš Ringo. V městě Praze nad Vltavou řekou, léta Páně 2015.“ Na závěr bych chtěl ještě zdůraznit, že vyšla Generace Beatles II, je červená, krásná knížka, doufám, že se vám bude líbit a chtěl jsem vás požádat, kdo už ji máte a četli jste ji, napište mi na webu, jak se vám líbila.

 

Obraz Radujte se, Čechové! Jsou tu uprchlíkové! najdete v galerii obrazů.

 

Pro dnešek končím, znovu se omlouvám, že je to deníček vlastně po téměř dvou měsících, příště napíšu nový deníček před Vánocema a taky tam PODROBNĚ ROZEBERU VŠECHNO OKOLO MÉHO VYZNAMENÁNÍ…. Všechno vám popíšu.

 

Těším se na vás, váš Ringo.

 - PRAOTEC ČECH VÍTÁ UPRCHLÍKY!

PRAOTEC ČECH VÍTÁ UPRCHLÍKY!

 
 - PREZIDENTI

PREZIDENTI

 
 - RADUJTE SE, ČECHOVÉ! JSOU TU UPRCHLÍKOVÉ!

RADUJTE SE, ČECHOVÉ! JSOU TU UPRCHLÍKOVÉ!

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR