Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 17:34
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

15.LEDNA 2014 - VŠECHNOPÁRTY - NOVÝ SOUBOR - OLYMPIK

Bratři a sestry, drazí gardisté, poprvé se spolu kontaktujeme v roce 2014. Nepochybujte o tom, že vám všem přeju to nejlepší do novýho roku. Držme se, hoši, bude hůř! ( děvčata se nemusí držet, ty podržíme my! ) Tak co se událo v závěru roku,?

SILVESTROVSKÉ VŠECHNOPÁRTY

Už jsem inzeroval, že mě pozval Karel Šíp do silvestrovského Všechnopárty. Vy, kteří čtete deníček, víte, s jakými obavami vždycky k Šípovi jdu, poněvadž žebříček kvality jsme oba nastavili hodně vysoko a mám strach, že budeme horší než v předchozích čtyřech. Je to teda pátý Všechnopárty, kam mě Karel na Silvestra zve. Je to veliká pocta a zároveň velká zodpovědnost. Se mnou tam byla paní Holubová, Roman Skamene a pan Jablonský. Téma Karel Šíp určil alkohol. Teda velmi volné téma. Musím se přiznat, že jsem se moc nepřipravoval, protože moc veselých historek s alkoholem neznám. Je to spíš všechno komediální drama z dob rock and rollu. Tak jsem jel do Semaforu točit. První šla paní Holubová, nebyla to žádná bomba, ale byla velice vtipná, je to milá ženská. Já jsem se s ní vlastně sešel poprvé, odpovídala vtipně. O alkoholu něco ví, to jsem předpokládal, že Karel věděl, proč si ji pozval. No, herečka par excellence! Já jsem šel druhej. Karel nastolil téma alkohol. Šlo to velmi ztuha, nemohl jsem se chytit ničeho. Bylo vidět, že i Karel tápe, že zoufale hledá, jak začít bodovat. Tak nějak jsme se v tom motali, až pak přešel na osvědčené téma, to je život a ženy. To jsme se oba chytli a jeli jsme jak fretky. To mám pocit, že se docela vydařilo, i když já vždycky čekám, až co vy, drazí diváci. Nemyslím tím gardu, garda bude nadšená ze všeho, co jsem řekl, právě proto, že je to moje garda, ale co na to nezávislý televizní divák. Takže jsme se z toho vylhali celkem dobře. Karel byl spokojenej, já taky. Ale kdo teda zářil, byl Jablonský! Perlil, byl skvěle připravenej a na závěr měl novoroční projev prezidenta Miloše Zemana. A ten byl skvostnej! Neagresivní, vtipnej, to byla důstojná tečka. Já jsem si uvědomil v tu chvíli, co mi vadilo na tom Všechnopárty. Byl jsem vždycky zvyklej na ten závěrečnej šrapnel, to jsem dělal já a i nyní jsem ho sám od sebe čekal. A tentokrát přišel někdo, kdo mě zcela nahradil dokonalým způsobem. Zároveň jsem se pochlubil a potvrdilo se mi, že výběr Jablonskýho jako novýho člena mýho divadla byl velmi dobrý tah. Byl tam ještě Roman Skamene, kterej byl roztomilej, Roman ani jinej bejt nemůže, mám ho velmi rád.

NOVÝ SOUBOR

A oba kluci se přihlásili ke členství v mým divadle. Jablonský bude hrát Přemysla, tedy hlavní roli a Roman Skamene hraje Bivoje. Vůbec jsem divadlo obměnil, ne, že bych byl nespokojenej se svojí starou sestavou, ale znáte to. Občas se musí vyměnit partnerka, práce, prostředí. ( Jenom sportovní klub né! )Vedla mě k tomu snaha znovu oživit soubor, kterej je unavenej, protože soubor existuje už 45 let a poslední sestava Uršula, Sypal, Milan David, hrála u mě 15 let. To je dost dlouhá doba. Přichází nová krev. Teď jsme velmi silní! To bude velmi silná sestava. Vždyť nakonec nás uvidíte, jezdíme po republice. Pražáci nás můžou vidět v divadle U Hasičů. Už teď na jaře.

VÁNOCE

Na Vánoce já jsem se těšil jako vždycky, Vánoce jsou svátky dětí a já se v tomto případě k nim řadím, protože Ladovské Vánoce… O těch jsem si ale mohl tentokrát nechat jenom snít. Na chalupě, a že ji mám vysoko, bylo 20 cm sněhu. No, zaplaťpánbůh za něj! A neustále slézal. Když jsem odjížděl na Novej rok, už tam byly fleky na stráni. Globální oteplování, asi na tom něco bude, ale že se otepluje do prdele zrovna na Vánoce?! Vánoce mají být zasněžený. Chodil jsem na zápraží a hrozil jsem směrem k nebi a nadával jsem počasí a globálnímu oteplování a všemu. Bohu jsem si nedovolil nadávat, protože jsem si říkal: Náhodou mě uslyší a co? No tak, třeba má nějaký důvod, nic na světě se neděje bez jeho úradku. Pane Bože, jestli můžu něco velmi skromně, já jsem pokornej, ale příště sníh, do prdele, na Vánoce ať padá, teď je nám to v únoru k hovnu.

RINGO - NOVOTNÝ - REMÍZA!

Co je pro vás novinkou ohledně mého zdravotního stavu. Volal jsem to prvnímu Novotnýmu, a chlubil se, že už mám taky cukrovku. Petr měl radost, protože vždycky ho potěší, když nás něco sblíží. Takže mám cukrovku, ne moc silnou, ale musím držet dietu, začal jsem hubnout, už jsem shodil 6 kilo. Za půl roku mě, přátelé, vůbec nepoznáte, až uvidíte toho mladého, krásného, štíhlého člověka s útlým pasem. Petr Novotný je skvělej, je pořád nabitej energií, mluví skvostně, společenský věci mluví bezchybně, ale jakmile se přejde do něčeho jinýho, tak si občas plete slova. Ale ne moc, doufám, že se z toho brzo dostane, že bude zase moct vlézt na jeviště. Takže on vedl 8:6 na prášky, já jsem dostal stejný na tu cukrovku, takže je to 8:8! Srovnal jsem. Aspoň plichta!

ŠKOLA SEXU V OSTRAVĚ

Jel jsem za něj, měl vystoupení se svým souborem, on jezdí s taky takovým sexy krásným představením, je velmi vydařený. Měl jet do Ostravy do kulturního domu, do divadla a nemohl. Takže agentura nabídla moje představení Ringova škola života a sexu. Včera jsme tam hráli, velkej úspěch jsme měli, měli jsme radost. Je to představení ve třech, vy o něm víte. Mojda Maděrič, Sandra Pogodová a já. Je to teda síla, ale Ostraváci se smáli, byli skvělí, představení se velmi vydařilo. Jel jsem do Prahy se skvělým pocitem. Taky se to okamžitě projevilo na webovkách, hned druhý den po vystoupení jsem měl skoro 900 lidí! Dělá mi to radost! Už vůbec nejdeme pod 400.

ZALOŽENÍ OLYMPIKU ?

Taky jsem byl na filharmonii, jak víte, já chodím každej měsíc aspoň dvakrát, protože na filharmonii já tankuju. Tam se prostě snažím vyfiltrovat tenhle zasrenej svět, filharmonie, to je můj doping. A kdo přede mnou neseděl jako Klempířovi! Brácha Mirka Klempíře, klavíristy, varhaníka z Olympiku, zakládajícího člena Olympiku. Měl jsem radost, ptal jsem se ho na Mirka. Poslali mi na něj telefon. Včera jsem mu volal. A říkal jsem mu: „Mirku, prosím tě, kdo byl na tý ustavující schůzi Olympiku, na tý zakládající v tom pivovaru v Karlíně naproti kostelu přes náměstí? Janda tvrdí něco jinýho, já tvrdím něco jinýho. Já bych chtěl opravdu vědět, zjistit historicky, kdo tam teda byl. Myslím si, že tam byl určitě Růžek, Chrastina…“ Mirek si taky nemohl moc vzpomenout, ale řekl, že to zjistí, že zavolá Růžkovi. Takže v mém druhém dílu Generace Beatles II, kterej připravuju a kterej bude mít podtitul Cestou do krematoria… První Generace I. to byl Den stárnoucího rockera, tohle je teda Cesta do krematoria. Není to moc optimistickej název, ale kurva, co naděláte? Je mi 70. Nemůže jinak kdo z Beskyd a z hor!

WEEKEND V GRÓNSKU?

Klempířovi, žijou v Grónsku. To je nádhera! Vyprávěli mi o něm. Poslali mi taky krásný fotky z Grónska. Řekli mi, že v Grónsku žije celkem 58 tisíc lidí v tý obrovský zemi. Ptal jsem se, jestli bych je mohl jet navštívit, ale Klempíř projevil dost velkou znalost mých webovek, protože řekl: „Jo, přijeď, Ringo, budeš vítanej, ale na prodloužený víkend to není, protože u nás v Grónsku nejsou žádný cesty, nic. Lítá se tam z Kodaně, letí se na nejsevernější cíp Grónska, kde je americká vojenská základna, a tam je jediný veliký letiště na ostrově. Čili z Dánska tam letí letadlo a odtamtud bys musel k nám, do našeho městečka se lítá malými sportovními letadly. To na mě šly mrákoty. Taky mi Klempířovi vyprávěli, jak Grónsko vyběhlo s Evropskou unií. Velmi rychle z ní vystoupilo, protože Evropská unie, jak jinak, zakazuje Eskymákům chytat ryby. Klasika! Byrokracie příšerná! Smrt tobě evropský ůředníku! Takže Eskymáci vystoupili, oni jsou už velmi kultivovaní, jsou vystudovaní vysokoškoláci, je to normální vzdělaná evropská populace už dneska. Takže Eskymák pracuje v nějakým vědeckým ústavu, nebo v nemocnici je to chirurg, a když to zapíchne ve tři, nebo v kolik, tak jde, vezme kajak, vyjede si na moře, nachytá si ryby a večer si je udělaj k večeři. To se mi strašně líbilo. Chtěl bych připomenout, kdo se zajímá o problematiku Evropský unie, abyste si vyťukali Island a našli si, jak Island vyběhl se svými bankéři, se svými dluhy. Božský Seveřani! To je škoda, že imigrace do Čech není z Norska a z Grónska a ze Švédska. Ten jih je příšernej, jak říkal Okamura. Evropa Afriku bohužel neuživí.

NOVÉ OBRAZY

Mám pro vás novinky, co maluju. V kolonce Obrazy najdete třetí díl trilogie, jmenuje se Antarktida. To je triptych. První díl byla Francouzská Polynésie, tu najdete v obrazové části, druhej je Prales, ten už tam je, a teď Antarktida. Pracný jak kráva, dělal jsem to strašně dlouho, ale schválně se podívejte. Pak jsem namaloval obraz Hudebníci z jižní Moravy aneb Strážnice je náš Nashville. Je to vlastně coververze, obraz obnovenej z roku 2001, namaloval jsem dvě verze. Jednu tmavší, jednu světlejší, měly by tam být obě, kdyžtak mi napište, která se vám víc zamlouvá, jestli ta s tmavým pódiem, nebo ta s tím zeleným pódiem. Pak jsem si dopřál potěšení, to je další novinka, namaloval jsem dva obrazy, jmenují se Stvoření světa. Jsou oba s totožnou tématikou. Duch svatý se vznáší nad vodami, a nahoře na obraze je napsáno ,,Na počátku nebylo nic, Duch svatý/Duch Slávie vznášel se nad vodami,,. Opět dvě verze, máme z čeho vybírat. Pro opilce jsem namaloval obraz, který se jmenuje Víno, ženy, zpěv. Zase s podtitulem Chlast – slast. Tam vidíme neukázněného občana, kterej má vidiny, vidí ženský, je obklopenej chlastem, pije methylrum, novinku, kterou Češi vyvinuli pro nenapravitelný opilce. Konečně jsem namaloval i pro vás, i pro sebe, obraz Zvířátka obdivují pizzu. Zase mám další trilogii, Zvířátka obdivují píču, Zvířátka ji hledají, Zvířátka obdivují pizzu. K tomu obrazu mě inspiroval Petr, protože on pořádal, ještě než byl stižen mrtvicí, soutěž v pečení pizzy. A zadal mi ten obraz jako první cenu pro vítěze. On má velmi dobrou účast, tý soutěže se zúčastňujou i Italové. Ten obraz měl takovej úspěch, že jsem ho namaloval znovu, protože jsem chtěl, abyste ho na výstavách viděli. Najdete ho teda taky v galerii. Tolik tedy k obrazům. Na závěr bych chtěl znovu, drazí bratři a sestry, milí gardisté, vy, kteří jste se mnou vydrželi u mého deníčku, tak vám děkuju za přízeň, aby vám to vydrželo i do nového roku a příští měsíc na shledanou. Hezký a šťastný Nový rok 2014.

P.S. Na You Tube (?) je podvodník který se za mě vydává. Kdyby někdo zjistil kdo to je a rozbil mu hubu až by se z toho posral, dostane ode mě obraz dle vlastního výběru!

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR