Dobrý den, dnes je 30.05.2024 - 17:32
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Vyňatá slova vyjmenovaná!

Já jsem alergickej na ubohou a špatnou češtinu, a i když já si leccos novátorského dovolím, protože si myslím, že čeština je živý jazyk a že jsme to právě my, literáti, kteří tvoříme novotvary a můžeme se svou mateřštinou volně pracovat, dle své fantazie a dle inspirace jazykového Boha.

 

Je několik věcí, který mě neskutečně serou. Ve škole jsme se učili vyňatá slova. Před námi otcové, dědové, pradědové, kam až dozadu sahá citlivost a vnímavost k jazyku! Vyňatá slova se mi vžila do mozku i do srdce, jednak mi byla ve škole vnucena, ale já jsem se později s nimi ztotožnil i s tím jediným možným vystihujícím názvem VYŇATÁ SLOVA. Vyňatá slova jsou to proto, že jsou vyňatá z neohraničené množiny slov, z určitý jazykový zásoby, a protože jsou jiná, proto jsou VYŇATÁ, protože jsme je NEJMENOVALI ty jazykový vole, ale vyňaly - a učinili z nich vyjímku! (jazykovej debile z ůstavu pro jazyk český!?) ( Omlouvám se jazykovědcům, pokud se to stalo nařízením tajemníka strany ) Tak si nyní když mě moji vnuci seznámili s novelou – slova VYJMENOVANÁ ( blbcem z ůstavu pro jazyk český!?) a já literát nepochopil smyslu neskutečně zbytečné a imbecilní změny – novelizace, kladu otázku, jak k tomu došlo, protože vědomí kolektivní viny, jak víme, neexistuje, kdy se to stalo, že nějakej blb, a musel to bejt totální idiot, na ministerstvu kultury, nebo v Ústavu pro jazyk český, nebo že by na ministerstvu školství? Soudruh, kterej, jak se hodiny dloubal v nose ve svý kanceláři, maje hovno co na práci, jako většina ministerskej úředníků, tak chtěl taky jako, že něco dělá, vyvinout nějakou aktivitu, tak přišel za ostatními jazykovými soudruhy….. Co kdyby se ,,VYŇATÁ SLOVA,, přejmenovala na slova ,,VYJMENOVANÁ,,!!!! ( hovado jedno! )

 

Pro mě strašná představa, že se nenašel nikdo, kdo by ho na místě nesrazil k zemi a nevysvětlil mu rozdíl, mezi slovy Vyňatými a Vyjmenovanými! V nové době jazykových magorů už to jsou a zůstávají slova vyjmenovaná. A já si pořád znovu a znovu pouštím v duchu ten film…. jestli seděli u stolu, bylo jich tam třeba 9 nebo 10 ….. nebo kolik jich tam bylo, debil to navrhl a že někdo nevstal, nezfackoval ho. A předtím na něho soudružsky řval….prosím tě, slova vyňatá jsou slova vyňatá z něčeho, jsou to slova výjimečná. Kdežto slova vyjmenovaná jsou všechna, která lezou z tvý imbecilní huby. Všechna, co jsi teď řekl, jsi jmenoval blbče. Proč máš potřebu to měnit? Myslíš si, že se vpíšeš do literární historie, ty kreténe, ty kokote, takovouhle kravinou? Bohužel vepsal vy jazykoví zmrdi!

 

Já nevím, proč toužím poznat toho člověka. Vždycky když imbecilita a idiotismus zvítězí, mám touhu poznat zdroj a zabíjet! Nevím, jestli ještě žije nebo jestli je stařeček, že bych šel a pochcal mu dveře, po případě hrobeček. Děsí mě, že vzdělaná veřejnost, ( máme-li nějakou ) dovolí prznit mateřštinu a že se nikdo nepostaví takovýhle příšernosti.

 

Nebo velmi často slyším ,,ZAČNEME ODZNOVA,,. Začínáme odznova… ,, ODZNOVA,,. Ti idioti necítěj, že se má říkat začínám znova. Začal jsem znova,….. začal jsem znovu. Budeme začínat znovu a ne odznova. Co to je za příšernost jazykovou, zdvojení smyslu a významu jednoho jasnýho gramatickýho slova? To ale nepřišlo z ministerstva, i když je to tak blbý, že bych tomu věřil nebo z Ústavu pro jazyk český, kdo tam asi tak sedí? Myslím, že nám to leze do mateřštiny ze sportu! Tam často začínají odznova!

 

Já se k češtině ještě vrátím, v nějakým dopise nebo deníčku, protože mistři prznění českýho jazyka jsou sportovní reportéři na Nova sportu. ( Stalo se! Viz kolonka Sport – mistři mokrofonu.)

 

Já si je zapisuju už rok, dokonce jsem jeden čas kvůli nim vypínal zvuk, protože jsem je při komentovaném fotbale nemohl poslouchat, jejich výrazy, jejich mluvu, jejich názvy. Jakej sportovní slovník si vytvořili, tihleti noví Češi, tihleti pitomci. Teď díkybohu, Nova sport přišla o anglickou ligu o ,,Premier league,, takže se dívám na Sky a od nových čechů mám pokoj.