Dobrý den, dnes je 25.04.2024 - 13:42
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Voloďa Visarionovič Ježíšek

Co to je za hnus, ptám se přítelkyně za poštovní přepážkou? To je Ježíšek pravila. Dostal jsem záchvat. Viděla jste někdy obrázek Ježíška? Přisvědčila mi. To malovali děti. Oni je vyzvali, aby namalovali Ježíška a s toho ho sestavili, nebo přijali vítězný návrh. Nevím? Tak teď je to Ježíšek. Záchvat získal na síle…..jak může nějaký idiot vyhlásit konkurs na Ježíška? Nebo to snad bylo výběrové řízení? Každý ví jak Ježíšek vypadá! Věděl to Rafael, věděl to Rembrandt, Tizian, a tisíce dalších. V neposlední řadě a pro nás pravověrné Čechy a Moravany závazně a nedostižně mistr Lada! A najednou se nám rozhodne stvořit zbrusu nového Ježíška kreativní blbec z prdelákova! Je to stejná kravina jako říct děti….nakreslete novou českou vlajku. A nevinné děti poslušni debilovi výzvy namalují žlutou se zelenou s krychlí a koulí uprostřed a už máme naši novou vlajku, jak jí děti namalovali. Nebo děti….namalujte novou mapu republiky. A děti namalují nesmyslný útvar, který roven imbecilnímu nápadu na ,, nového Ježíška ,, bude podobně masově distribuován a šířen jako infekce poštovními přepážkami. Nový Ježíšek ( tak jak ho navrhli děti, které za nic nemohou! ) vypadá jako mladý Mičurinec z Ťumenské oblasti. Hnusný župan červeně lemovaný a stejnou šálu. Kulich s příšernou bambulí a bačkory pro mě neidentifikovatelné barvy v obličeji výraz Pavlíka Morozova. A teď pozor! Záměr tvůrců byl tržní, což je jediné na celé zrůdné akci chvalitebné. Rodiče, kteří nejsou opilý si možná pamatují a mohli by svým ratolestem sdělit, že u jesliček byl oslíček a kravička, kteří ho zahřívali dechem. Jak by se mu tenkrát hodil ten hnusný župan! Dále tam byl pěstoun Josef, maminka Marie a pastýři s ovečkami. Konec! Spadla klec. A teď pozor! Co se zrodilo v hlavě kreativního kokota. Postavičky které si české děti bezpochyby zamilují a mnoho korunek na jejich nákup vynaloží! V provedení podotýkám se jedná o klíč Walta Disneye o šest tříd horší!

 

ČESKÝ JEŽÍŠEK A JEHO POMOCNÍČCI.

Hvězdulka – Netopýrek Pírek ( všimněte si puškinovského verše pýrek – pírek ) - Poštísko – Ťapula ( tak trochu Štísko ze Sněhurky ) Skákoš ( velmi zdařilé ) – Sníček ( spí, jak skvělý a kreativní nápad ) – Pořádníček ( jak vtipně výchovné!) Královna Větrule drží v ruce zářící husitský Řemdich (?) No a největší bomba z Ježíškových pomocníčků je FUKAČU pravděpodobně bratr japonského Pikaču. Fukaču patří k jesličkám do Betléma a vánoční krajiny stejně jako třeba maršál Rommel. Gratuluji!

 

Svým rozzuřeným komentářem jsem pravděpodobně v tržním řetězci Českého Ježíška ukřivdil mnoha lidem, kteří nenesou na prasárně žádnou vinu a jsou ve vleku kreativního ústředního blba. Všem se omlouvám mimo pachatele, který rozzuřil mé křesťanské srdce, ale nemohu jinak!

 

ZABIL JSI MI STREJČKA – TUMÁŠ PO HUBĚ!