Dobrý den, dnes je 10.08.2022 - 18:58
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

LIGOVÉ OKÉNKO TRENÉRA ŠTURCE

Tak paní Damková nám vysvětlila, že v nejsledovanějších utkáních minulého kola rozhodčí neudělali žádnou chybu a průběh utkání neovlivnili. Můj názor je, že se dopustili značného počtu chyb a ovlivnili průběh zápasů. Shodou okolností v obou zápasech byly uděleny červené karty. V zápase Sparta – Plzeň hráči Plzně Hořavovi a v zápase Slavia – Teplice hráči Slavie Gecovovi.

 

Tak jako všichni konzumenti fotbalu, tak i já mám rád, když utkání dohrají všichni hráči, protože v případě vyloučení je po fotbale. Obě červené karty byly oprávněné, ale jejich barva bledne s tím, co se nepískalo v průběhu obou utkání. V zápase Sparta – Plzeň jsme viděli takzvané taktické fauly, které měly být jednoznačně potrestány žlutými kartami. Jednalo se o úmyslné fauly bez úmyslu hrát míč. Těsně před druhou žlutou kartou byl hráč Hořava protihráčem přidržen rukama za rameno a faulem protihráče již pouze řešil to, co z předchozího porušení pravidel vyplynulo. Ztrátu míče.

 

V obou zápasech jsem viděl hodně zákroků, které rozhodčí pouštěli. Byly to zákroky, které měly být potrestány kartou a které byly ve srovnání s udělenými červenými kartami daleko horší a nebezpečnější. Člověk by chtěl říci, že to bylo úmyslné ale tak to není.

 

Skutečnost je taková, že pan Jech a pan Nenadál na to nemají a nikdy mít nebudou, nikdy nebudou pískat ligu mistrů, mistrovství světa ani Evropy. Oni prostě pískat neumí. Neumí udržet stejný způsob rozhodování po celý zápas, neumí rozhodovat jasně, přesně. Co na jedné straně odpískají, na druhé pustí. Nejsou schopni docílit toho, aby na hřišti platila pravidla. Tím matou hráče, nás laiky a co je vůbec nejhorší tak hrubým způsobem ovlivňují kvalitu zápasů.

 

V.Šturc