Dobrý den, dnes je 26.09.2023 - 11:27
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Zvířátka obdivují píču

Zvířátka obdivují píču - Zvířátka obdivují píču

Zvířátka obdivují píču

 

Hajný Řepka z Mukačeva sledoval svojí ženu Suliku na palouk v lese, kde měla domluvenu nevěru se závozníkem fekálního vozu Dr. Ing. Csc. Šnáblem, chovatelem anglických plnokrevníků a vychloubačným žvanilem. Řepka vystřelil těsně po zasunutí nevěrníka do nevěrnice a protože byl vynikající střelec, držitel Fučíkova odznaku branné zdatnosti, Sulice orgán nevěry ustřelil. Píča odletěla obloukem daleko do lesa.

Protože přitom nepoškodil své ženě žádné životně důležité orgány, vydali se ji oba po usmíření hledat, aby jí Sulice ve Vrchlabí na chirurgii ruky přišili zpět. Když přišijou prsty, kterých je pět, uvažoval Řepka, tak proč by nepřišili píču, když je jen jedna?!?

Píča přistála u křišťálové studánky, kde nejhlubší je les, kde roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes. (Studánka kousek vlevo - mimo obraz.) Zvířátka se nejdříve vylekala, ale posléze se osmělila a se zájmem si Píču prohlížela. Jelen myslel, že to někdo ukopl klobouk muchomůrce růžové, ale zmátla ho její viskozita a vůně.

Je to velký jako vrata, ale nemá to kliku, usoudil ježek. Had se pokusil vlézt do objektu, ale nepovedlo se. Něco malého tam už bydlí, oznámil zvířátkům (zbytek Šnáblova pyje). Já bych to vytáhl, nabídl se čáp, ale nemám dost dlouhý zobák! Raroh lesní se pokusil v měkounkém předmětu zahnízdit a snesl vajíčko. To se ale propadlo dovnitř a raroh ho nemohl vytáhnout. Vzala bych si to, nabídla se koza lesní, docela by mi to šlo k vemeni, ale je to moc ošoupané, někdo to asi hodně používal!? Ukázalo se, že pohodlně dovnitř můžou pouze kuřátka, ale ta se vevnitř bála a měla úzkost z velkého prostoru. Odněkud to znám? vzpomínal si kocour, který často viděl koupající se Suliku v neckách, ale bylo to přidělaný a panička to mydlila, mydlila a mydlila a pořád rychleji a rychleji! Tohle není ono! Necháme si to, rozhodla liška. Tahle krásná věc není jen pro jednoho! Musí patřit všem! Bude to naše společné bezpodílové vlastnictví. Je to jako úl stvořený pro lesní včely a vejde se do něj hodně medu. Budeme ho sem chodit lízat. A tak se také stalo!

Hajnej se Sulikou dodnes litují výstřelu, který jim zkazil život. Pokoušeli se najít odpovídající alternativu, ale ruka, huba i prdel jsou jen náhražky.

BEZ KUNDY A TABÁKU - NENÍ RADOST V BARÁKU! (B. Hrabal)