Dobrý den, dnes je 13.04.2021 - 02:39
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Zrcadlo pravdy

Zrcadlo pravdy - Zrcadlo pravdy

Zrcadlo pravdy

 

Pocítil jsem uspokojení, když jsem se zadíval na svůj obraz a viděl miss, jak se na sebe usmívá do zrcadla. Původně se měl jmenovat "Inteligence vrací úder", ale posléze jsem se pro větší srozumitelnost přiklonil k názvu "Zrcadlo pravdy". Po zavěšení obrazu v galerii jsem si uvědomil, že inteligence sice vrátila úder, ale ukvapeně vedla mistrovu ruku k neprodejnému tématu a vytvoření naprostého ležáku! Jeden z obrazů, který mi zůstane do smrti!

Cožpak může ženatý muž přinést domů moje dílo, aby mu ihned manželka zvýšeným hlasem položila otázku: "Nemyslel jsi tím náhodou mě???"

Dcerka: "...tati! Tohle ty si myslíš o ženách? To má být maminka? Nebo já?"

Obrana: "To je jen taková licence... Vtip... Škádlivý žert..."

Útok: "My ti dáme licenci... vtip... škádlivý žert! Kdyby sis to o nás nemyslel, nikdy by sis to nekoupil! Ty si to v hloubi duše myslíš! Ty se s tím kreténem Ringem ztotožňuješ!" (Nikdy nevysvětlí a podezření nevyvrátí!)

Cožpak může mladý muž přinést domů moje dílo, aby mu krásná milenka ihned po příchodu zvýšeným hlasem nepoložila otázku: "Ta kráva v zrcadle snad mám být já? Ty si snad ze mě děláš prdel?"

Obrana: "Ty né miláčku! Cožpak ty jsi kráva? To je přeci Věra, jak jsem s ní chodil před tebou! Koupil jsem to, abych jí zesměšnil a urazil!"

Útok: "Tohle ti mám sežrat? Tak ty na ní ještě stále myslíš že? Když ti stojí za to, abys jí věšel na stěnu neustále po ní v duchu toužíš? Teď jsi se odkopal! Nebo chceš - až si přijde pro věci - ukázet jí mě na obraze jako krávu v zrcadle? Tak víš co? Já končím! Šukej si svůj obraz!" (Nikdy nevysvětlí a podezření nevyvrátí a dlouho si nevrzne!)

Cožpak může muž odnést olej ke svým rodičům do ůschovy?

Maminka: "Jiříčku, tohle ty si myslíš o nás ženách? Ty si myslíš, že takováhle kráva je tvoje maminka? Která tě vychovala? Podělanej zadek ti utírala a v nemoci bezesné noci u tvého lůžka trávila? Tohle jsem si věru nezasloužila!" (Pláč a slzy.)

Obrana: "Ale maminko! Proboha to nejsi ty! Víš, že tě miluju ze všech ženskejch na světě nejvíc! Přísahám na svou smrt! Jsou to všechny ženský mimo tebe! Tak mi to aspoň Ringo vysvětloval - jsou to krávy kromě našich maminek a sester!"

Maminka: "I kdyby to tak bylo, co myslíš, že si řeknou Bláža s Wilmou, až přijdou na kafe? Jirka si nechal portrétovat maminku!" (Pláč a slzy.)

(Chybný podnikatelský záměr.)