Dobrý den, dnes je 13.04.2021 - 03:57
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

2000 mil pod mořem

2000 mil pod mořem - 2000 mil pod mořem

2000 mil pod mořem

 

NAUTILUS parkuje na svém oblíbeném kotvišti u Mariánského příkopu. Kpt. NEMO právě obdržel pas a občanství České a Moravské socialistické tržní republiky a začíná slavit. V okénku vlevo Venclovský, ve výstupu Eskymo Welzl. Na oslavu sestupuje ve svém batyskafu Nemův přítel J. Y. Cousteau a jako dárek mu přináší svá nejoblíbenější DVD - Slunce, seno jahody, S tebou mě baví svět a Jak vytrhnout velrybě stoličku! Jeho batyskaf jen těsně minulo torpédo RV 12 P 2000, vystřelené z U2.
Podmořské proudy zanesly k místu též z Pearl Harboru potopenou Arizonu. Těsně vedle ní klesla ke dnu sovětská ponorka Rudý říjen, vezoucí z Kuby seno do Lenina.
Kotvou z Titaniku raněný šnek spěchá do bezpečí Mariánského příkopu, zatím co žralok modrý se snaží prokousnout pancíř Nautila. Jeho kolega mečoun napadá s voláním "NECHTE KOŠTĚ V ROHU!" člena ČMFS, který se snaží uniknout do ponorky před rozzuřenými rybami. Vše pokojně sleduje Nemova nejoblíbenější slávistická ryba BICAN. Vlevo dole srp a kladivo, které vypadlo z rukou opilým námořníkům Berijovi a Voloďovi Titelbaumovi na palubě AURORY (na hladině mimo obraz).
Mořská panna s vlajkou je napadena potápěčem za to, že skandovala "PUSŤTE KÁJÍNKA! HAJZLOVÉ!" Potápěč chtěl pannu znásilnit, ale zjistil že nemá kam! Tak ji alespoň mlátí mořským hadem. Stejně jako vilný potápěč dopadá chobotnice, která se marně snaží kopulovat s Nautilem, jehož považuje za svoji samičku.
V písku uprostřed vrak fregaty kpt. Morgana a bedna "FAIR PLAY" se zlaťáky pro poctivé fotbalové rozhodčí a jejich poctivé asistenty! (dříve POMEZNÍ! Nepoužívat! Urážlivý výraz!) Zlaťáky hlídají dvě cichlidy ČUK a GEK.
(Legenda obrazu je zcela fiktivní a vymyšlena autorem. Jakákoli podobnost s kýmkoli a čímkoli je zcela náhodná!)
NECHŤ I NADÁLE VÍTĚZÍ PRAVDA A LÁSKA NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ!