Dobrý den, dnes je 22.07.2024 - 03:36
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Napoleon a Kleopatra sledují T. W.

Napoleon a Kleopatra sledují T. W. - Napoleon a Kleopatra sledují T. W.

Napoleon a Kleopatra sledují T. W.

 

Halloween spolu s Valentine day tvoří dvojici nejstarších staročeských svátků, které sahají až k počátkům Přemyslovského státu.

Kněžna Libuše společně se svými sestrami Kazi a Tetou chodily na Halloween po posvátném Perunově háji v lampionovém průvodu, zatím co kníže Krok připravoval na Vyšehradě krocana. Valentine day (den přátel) původně Češi oslavovali v den vyvraždění Slavníkovců na Libici, ale na nátlak Bruselu ho museli sjednotit s EU. Tiger Woods ani Kája Saudek - přesto že je Halloween - nevěří, že jde o postavy ze záhrobí, ale mýlí se!

Královna Kleopatra ani coby nabalzamovaná zafačovaná mumie neztrácí zájem o významné osobnosti světové historie. Původně chtěla sbalit T. W., ale vida císaře Napoleona rychle změnila plán. T. W. má podezření, zda Kleopatřina volba nemá rasistický podtext, ale mýlí se, má pro ni stejný půvab, jako mají černošští basketbalisté pro české blondýny! Královna v obavách, aby nepřestala být sexuálním objektem, Tigerovi naznačuje, že balzamovací fáče zdaleka nejsou neprostupné. Nepohrdla by ani Kájou Saudkem, který přišel fotit Tigera a zachovává si od světoznámé erotomanky profesionální odstup. Kája se bojí hadů a ví, že Kleopatra chová kobry domácí.

Císař Napoleon je rád, že bude švagr s Césarem a Markem Antoniem, a focení mu dělá potěšení. Akorát si stále drží rukou peněženku ve vestě, protože ví, že je v Čechách!

 
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR