Dobrý den, dnes je 22.07.2024 - 02:55
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Myš golfová obecná

Myš golfová obecná - Myš golfová obecná

Myš golfová obecná

 

Zvířata hledající ideální prostředí k životu mění své návyky a místa. Usídlují se ve městech (káně/jestřáb/kuna), u popelnic (ježek/potkan, na Slovensku medvěd) atd.

Této zvířecí invaze nezůstala ušetřena ani nově vybudovaná porevoluční hřiště v Čechách a na Moravě. Hostující hráči ze zahraničí zanesli nevědomky zvířátka k nám a způsobili technickému personálu golfových hřišť velké potíže. (Živočich nepozorovaně vleze do vaku s holemi a je spolu s ním posléze převezen do jiné země na nové hřiště, kde vyleze, najde si samičku, začnou vesele šukat a za chvíli není pro myši na hřišti kam šlápnout!) Na obrázku Myš golfová obecná, přivezená takto pravděpodobně hosty ze Skotska, zamořuje česká hřiště. Vyhledává již vyhloubené jamky, které pod zemí propojuje chodbami a přenáší míčky pod povrchem z jedné jamky do druhé. Tím zcela zmátne hráče a pokazí turnaj. Myš golfovou obecnou nelze prakticky již nikdy ze hřiště zcela odstranit.

Naděje přichází z Plzně. Plzeňští golfisté zjistili zcela náhodou, když opilý golfista upadl na greenu a vylil svůj tuplák do jamky, že Myš golfová obecná miluje pivo. Proto před turnajem nalijí do každé jamky dva tři půllitry, myši je vypijí a ožralé velmi rychle usnou. Po dobu jejich spánku je možno v klidu hrát. Na obrázku hráč ve žlutém vypichuje z písku škorpiony a zmije písečné (zavlečené golfisty z Nového Mexika).

 
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR