Dobrý den, dnes je 25.06.2024 - 10:14
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Amundsen dobývá Severní pól

Amundsen dobývá Severní pól - Amundsen dobývá Severní pól

Amundsen dobývá Severní pól

 

Zatímco v EU zuří už několik desetiletí demokracie, na Čukotce, v Ťumeňské oblasti SSSR, zemi Královny Maud a Komsomolsku na Amuru žili v prvobytně pospolné společnosti zaostalí Eskymáci v kmenovém zřízení a patriarchátu.

 

Proto se Rada Evropy rozhodla poslat zkušeného polárníka Amundsena, aby dobyl severní pól a přinesl strádajícímu eskymáckému proletariátu štěstí a svobodu, eskymáckým ženám právo být registrovanými lesbami a volit.

 

Razantně vedený útok Eskymáky překvapil, a už je téměř po boji. Eskymo Welzl vede své muže do protiútoku, ale v hledáčku svého Maxima už ho má kulometčík Tumba Johanson.

 

Za Amundsenem běžící Olaf Palme junior házející napalmové granáty SS- 20 na iglú, mrož i lední medvěd hoří.

 

Předsedové fotbalových oddílů Slavie Grónsko a Sparty Čukotka se zbaběle vzdávají, protože po zkušenostech s českými rozhodčími vědí, že se s osvoboditeli už nějak dohodnou. Za tím účelem už mají připraveny nějaké kapříky!

 

Někteří Eskymáci se snažili uplavat útočníkům na otevřené moře, ale tuleni vidouce, že nenávidění lovci jsou v nouzi a bez harpun, vyzvali je k nedobrovolné soutěži, kdo vydrží dýl pod vodou, ve které tuleni jasně vyhráli!

 

Velryba, která má Eskymáky ráda, se jim snaží pomoci a zastrašit Amundsenovy muže napodobováním atomového hřibu. Nikdo jí to ale nežere a i ona později skončí jako rybí tuk.

 

Dobrá věc se podařila! Na Čukotce začaly růst iglúmešity, zavedli dvoukomorový parlament a z Bruselu přijeli odborní instruktoři učit Eskymáky, jak přežít v mrazu a ledu. Omezili množství ulovených ryb a přidělili vysokou kvótu na pěstování řepy cukrovky a brambor odňatou Čechům.

 

A tak i na severním pólu zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí.

 
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR