Dobrý den, dnes je 13.04.2021 - 02:31
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Miloš Kopecký

…….Ale zpátky k těm holkám. Ostatně nemůže jinak kdo z Beskyd a z hor! Kdysi se Janoušek v rozhovoru zeptal Jana Wericha, jaké to je být impotentní? ( samozřejmě hypotetická otázka – Werich byl sekáč, zeptejte se Jiřky Bohdalové, nebo Soni Červené, začínaly u něj v divadle )

 

Werich prý řekl ,, pane Janoušek, impotence? To je nádhera! To je úleva! To už si na to, ani nevzpomenete! Už vás to vůbec ani nenapadne!,, Byl to samozřejmě bonmot pro čtenáře a jsem si jistý, že Werich do poslední chvíle jezdil očima okolo a hledal….vysílal signály, ale Ulrik von Stade (?) je na světě velmi málo a Goethe měl z prdele kliku, že ho pán Bůh před smrtí ještě takhle odměnil! Pokud mohu mluvit za nás umělce, a specielně za naši generaci Beatles nás opustí touha a chtíč asi až v rakvi! Představuji si to tak….jak ležím vystaven v rakvi na jevišti Národního divadla…( V Praze!!! Ne v tom Brněnském!!!)…ruce umrlcovi složené na prsou a ,,nadvědomím umrlce,, zírám do zaplněného plačícího hlediště kde sedí jaká, která, a kde…. kozatá blondýna a já astrálně vstupuju do jejího krásnýho těla (přes ty kozy samozřejmě! Kudy jinak?) a umrlecky opět lžu o lásce……….

 

….Mě nejde o sex kozatá blondýno! Ani náhodou! Chtěl bych tě poznat jako člověka! Pochopit tě a vážit si tě…toužím po duševním ostění, po tvém jemném předivu citové tkaniny….né sex ani náhodou!!! ( A když, tak si o tom znovu promluvíme, až tě ožeru!) Chlípná…vilná….prolhaná mrtvola! Představuji si to tak, že v okamžiku smrti vylétne z našich úst obláček – to je naše dušička. Současně druhý obláček vylétá z našeho obra, jak velký pindík, tak velký obláček. ( U umírajících černošských basketbalistů prý obláček vyrazí i okna!) ( tvrdí české blondýny - neověřeno)

 

Před deseti lety do mě vlil optimismus můj přítel, jeden z nejlepších poválečných herců, nenapodobitelný a nenahraditelný Miloš Kopecký! Sešli jsme se a Miloš mi povídá….,, Ringo, víš co je naše naděje? Božská nemoc – jmenuje se Gerontofilie! Láska k starcům. Bez ní jsme v prdeli! Určité procento dívek, díky Bohu velmi mladých, má slabost pro staré chlapy. Je to psychická úchylka samozřejmě, naštěstí dost rozšířená, Bohužel není infekční, ale budiž za to jméno Boží pochváleno! Dívenku to nebolí, není to vyrážka, takže to nesvědí, krevní obraz je normální, EKG to neukáže, i kdyby v ordinaci na kole jela týden! Dívka je zcela v pořádku, krásná – bystrá – inteligentní, žádné vedlejší příznaky, akorát vidí starýho dědka, šílí touhou a hup na něj! ( Momentálně si ale na žádnou v naší blízkosti nemohl vzpomenout)

 

Není to nádhera, povídá. Nepropadej Ringo trudnomyslnosti, čeká nás skvělé stáří! Jak říkával Jiří Mucha a posléze i Marta Kadlečíková – ,,každý si najde toho svého,,!

 

To teda aby nás už ty husy pitomý začali hledat, poznamenal jsem skepticky.

 

Ringo, svěřoval se Miloš dále….celý život jsme oba měli a ty ještě máš, samý krásný ženský! Jednu hezčí než druhou! Teď ale trochu přituhuje, jde to pořád hůř a hůř! Vždycky jsem dostával čas od času kopačky od ženských, na to jsem zvyklý! To je úděl nás mužů bojovníků. Nemůžeš mít všechno, co vidíš a taky se to nedá za jeden život stihnout. Každá taky netouží mít vedle sebe dokonalou bytost, taky musí zůstat nějaký šunt pro politiky, dělníky, rolníky a pracující inteligenci. Nyní mě to ale Ringo deprimuje. Spojuji neúspěch se svým věkem, a když si večer stoupnu nahý před zrcadlo, (nedělej to hochu, varoval mě) nenacházím na sobě nic, co by mě povzbudilo! Zbývá už jen ta božská nemoc - Gerontofilie!

 

Nebuďte smutný pane Kopecký, ( můj obdiv a úcta k němu byla tak obrovská, že jsem nepřijal tykání) je to tím, že se nacházíte nyní v přechodném období. Nejste už mladý, ale ještě né starý! Jste v takovém fyzickém přechodu. Něco jako očistec! Místo mezi nebem a peklem. Opustil jste jednu rajskou místnost a kráčíte do druhé místnosti, díky Gerontofilii stejně rajské….no a teď jste tý chodbě mezi! Už jen pár kroků a jste v tý druhý! A hup hned na kurvu! Tam jich bude, povzbuzoval jsem ho…..

 

Myslíš, zapochyboval geniální herec. Napadlo mě, pokračoval, jak by jsi mi mohl helfnout teď, dokud jsem na tý chodbě. Mrkni se do notýsku, zda by mě nějaké tvá přítelkyně nechtěla? A zeptej se jí.

 

To je pravda souhlasím s velmistrem, ony mají takový respekt a posvátnou bázeň k vašemu jménu, že je ani nenapadne v nejodvážnějších snech, že by mohli okusit sladký dotek geniova údu a vpravit ho do ůst, místo fádního a bezduchého rohlíku jejich urostlého přítele! ( Slovník nové doby – přítel = …ten jenž mě prcá! )

 

To byla kooperace! To byla spolupráce! To byla radost udělat něco pro nedostižný idol! Kam se hrabalo RVHP – NATO a Varšavská smlouva!

 

Sabino! ( Náhodně zvolené jméno) Tady máš telefon na mistra Kopeckého! ( víš kterej to je, ty huso né? Doktor Švankmajer z Nemocnice na kraji města!)

 

Zavoláš mu a mistr tě pozve na večeři. Půjdeš, protože to bude největší událost v tvým dosavadním životě! Nic většího a krásnějšího už nikdy nezažiješ! Je to něco úplně jiného, než černošský basketbalista s neškodnou hnisající vyrážkou kolem ohanbí! Po večeři se půjdeš podívat na mistrovu sbírku motýlů a opovaž se si jí neprohlídnout! A tolikrát, kolikrát bude mistr chtít! To budeš čumět! Ráno se pak můžeš vrátit ke svému Tofi…nebo Krajčo…nebo, tomu ,, dnes večer ju fikněm,, to je jedno kýho čerta, ale opovaž se, aby mi Miloš volal a stěžoval si, že se ti sbírka nelíbila! Měl jsem pocit dobře vykonané práce a hřálo mě, že mohu být prospěšný svému idolu alespoň v občanském životě, když se nemohu vedle něho postavit na jevišti! Navíc je to půjčka na oplátku. Někdo z kamarádů takhle jednou vypomůže mě! Třeba Pavlík Novotný, nebo Suchoš s Geňou!

 

Sabino! ( Náhodně vybrané jméno) Tady máš telefon na božského Ringa. ( víš kterej to je ty huso né? ,,Šubi dubi Amerika,, ty káčo!) Zavoláš mu a Božský tě pozve na večeři. Půjdeš, protože to bude největší událost v tvým dosavadním životě! Už nic většího nezažiješ! Je to něco úplně jiného, než černošský basketbalista s neškodnými vřídky na žaludu! Po večeři se půjdeš podívat na mistrovy obrazy a opovaž si je neprohlídnout! A to tolikrát, kolikrát bude Božský chtít! Opovaž se, aby mi Ringo volal a stěžoval si! Ráno si pak utíkej na ty svý castingy do Růžový zahrady, křehký vztahy či kýho čerta za sračky ve kterých hraješ! Nebo za Tofy, Krajči, nebo ,, dnes večer ju fikněm ,, …….