Dobrý den, dnes je 26.02.2021 - 22:35
1. samizdatový internetový magazín v prvobytně pospolném kapitalismu a rozvinuté tržní demokracii

Šel starý Magdon z Ostravy domů, s rozbitou lebkou do příkopu pad!

Šel starý Magdon z Ostravy domů, s rozbitou lebkou do příkopu pad! - Šel starý Magdon z Ostravy domů, s rozbitou lebkou do příkopu pad!

Šel starý Magdon z Ostravy domů, s rozbitou lebkou do příkopu pad!

 

Ostrava prohrála doma se Slávií 0 : 6. Nic nebylo platné, že celý stadion zpíval oblíbený chorál pětinásobného agenta Jaromíra Nohavici "Udal jsem Slávii, udal jsem Spartu, ale tebe Baníčku nikdy neudám"!


Starý Magdon se ze zoufalství opil, zapřel svou matku přesto, že byl z Beskyd a z hor, protože mluvila proklatých páriů řečí, a na mol opilý s rozbitou lebkou do příkopu pad!

Malý Petr Bezruč převlečený za dívku nese v pytli do Imperialu choroše. Vida starýho Magdona v příkopu napadlo ho, že by to mohla být velmi pěkná báseň a usmyslil si, že jakmile se stane poštovním úředníkem, tak ji napíše!

Obraz děsí svoji syrovostí, v očích Maryčky (převlečený Bezruč) vidíme nesmírný soucit se zraněným ožralým otcem. Vyděšení zajíčci se v hrůze choulí nemohouc pomoci. Na prodloužená záda zraněného (prdel) usedl vyčerpaný poštovní holoubek, v Mexiku nazývaný Cucurucuců, k odpočinku a svým roztomilým kvokáním krátí starému Magdonovi čekání než vykrvácí.

Ale ani zajíčci nemají vyhráno. Za chvíli pojede kolem v bryčce markýz Gero - Bernard Žár podívat se, zda je pravdou, že z jeho dolů jde plamen a dým, a z rozmaru je postřílí za jízdy z kočáru odlehčeným Smith and Wesson. I s holoubkem, který mezitím na starém Magdonovi neuváženě zahnízdí. A tak celý slezský masakr přežije pouze stužkonoska modrá, protože je ještě kukla. (A báseň nic moc!)

 
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR